Skip to content Skip to sidebar Skip to footer # #Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

W dniu 22 września Jorge Castaño, zwierzchnik Kolumbijskiego Nadzoru Finansowego (SFC) ogłosił ważną informację. Jej treść głosi, że zainteresowane firmy mogą zapisywać się do specjalnego programu, który umożliwi im zawieranie transakcji kryptowalutowych.

Czym dokładnie będzie program SFC?

Ma być to specjalna ustawa, która będzie wprowadzać pewne regulacje. Drugim jej zadniem będzie implementowanie rozwiązań technologii blockchain do nowoczesnego biznesu. Kolumbijski program będzie wdrażany w pięciu odrębnych etapach, które pomogą ocenić jego skuteczność oraz wskazać wszelkie niedociągnięcia. Jego start planowany jest wraz z początkiem roku 2021.

„Ta przestrzeń umożliwi SFC zachowanie balansu pomiędzy niezbędnymi regulacjami przeprowadzanymi w celu nadzorowania podmiotów gospodarczych, zapobiegania sytuacjom kryzysowym oraz nielegalnym czynnością, a także promowanie i wsparcie nowych osiągnięć technologicznych w odniesieniu do usług finansowych”.

Jeśli eksperyment się powiedzie, to ustawa się uprawomocni i na stałe wejdzie w życie. Cieszyć może fakt, że kolejny kraj na mapie świata zaczyna otwierać się na kryptowaluty. Dlatego też będziemy uważnie obserwować dalsze poczynania rządu Kolumbii.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.