Skip to content Skip to sidebar Skip to footer # #Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Celsius Network - wiodąca platforma pożyczkowa kryptowalut - otrzymała niedawno inwestycję w wysokości 400 milionów dolarów od firmy kapitałowej WestCap i grupy inwestycyjnej Caisse de dépôt et placement du Québec (CDPQ). Dzięki temu Celsius jest obecnie wyceniany na ponad 3 miliardy USD.

Nowe fundusze dla Celsiusa

Jak stwierdzono w komunikacie prasowym, nowe wpływy firmy zostaną przeznaczone na rozszerzenie oferty produktów i dalsze łączenie kryptowalut z tradycyjnymi finansami.

W szczególności skupi się ona na opracowaniu produktów dostosowanych do dużych instytucji, które wykazują bezprecedensowe zainteresowanie przestrzenią. Przykładowo, niedawna analiza JP Morgan stwierdza, że instytucje preferują Bitcoina zamiast złota jako zabezpieczenie przed inflacją.

Inna część funduszy Celciusa zostanie wykorzystana do rozbudowy zespołu, aby podwoić jego obecną wydajność z 486 do prawie 1000 pracowników. Z perspektywy adopcji, pożyczkodawca już odnotował znaczny wzrost, mając obecnie 1 milion zarejestrowanych klientów. W ciągu trzech lat wypłacił tym użytkownikom ponad 850 milionów dolarów w postaci odsetek.

Alex Mashinsky- CEO Celsius Network- wierzy, że ostatnia inwestycja pomoże jego firmie zrewolucjonizować branżę finansową:

Jesteśmy zadowoleni z odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy od wielu wiodących inwestorów finansowych podczas tej zbiórki funduszy. Partnerstwo z WestCap i CDPQ stawia firmę Celsius w pozycji umożliwiającej jej rozwój i dalszą realizację misji wykorzystania technologii blockchain do połączenia i decentralizacji tradycyjnych finansów.

Zgodność regulacyjna Celsius

Tymczasem Laurence Tosi- Założyciel i partner zarządzający w WestCap- uważa, że Mashinsky i Celsius mają właściwe ramy i podejście do ochrony konsumentów, aby zachować zgodność z regulatorami.

Celsius jest zaangażowany w konstruktywną współpracę z organami regulacyjnymi, aby lepiej zrozumieć dynamiczną przestrzeń kryptowalutową, chronić klientów detalicznych przed oszustwami i nadmiernym ryzykiem oraz tworzyć ogólną wiedzę konsumentów, aby umożliwić przemyślane decyzje inwestycyjne.

Komentarze Tosi'ego są powiewem świeżego powietrza dla Celsiusa, który otrzymał odwet od regulatorów. Zarówno Texas jak i New Jersey wymierzyły ostatnio w firmę za oferowanie klientom nielicencjonowanych "papierów wartościowych". Choć Mashinksy nie zgodził się z zarzutami, stwierdził, że pozostaje zaangażowany we współpracę z organami regulacyjnymi.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.