Skip to content Skip to sidebar Skip to footer # #Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Wartość aktywów FTX przekracza jej zobowiązania wobec klientów, a kryzys płynności nie dotknął amerykańskiego ramienia giełdy kryptowalut. Tak twierdzi Sam Bankman-Fried, szef firmy.

Przepraszam, to jest najważniejsze. Spieprzyłem sprawę i powinienem był zrobić to lepiej. […] Moje ręce były związane ze względu na możliwą transakcję z Binance; tak naprawdę nie wolno mi było mówić publicznie. Ale oczywiście na moim sumieniu jest to, że w ogóle doszliśmy do tego momentu.

Według Bankmana-Frieda, problemy z płynnością były spowodowane wyłącznie przez globalną platformę FTX International. Podkreślił, że amerykański oddział - FTX.US - nie ucierpiał finansowo.

Szef spółki dodał, że giełda nie jest niewypłacalna. Napotkała ona jednak na trudności związane z błędnymi szacunkami marż klientów.

W tej chwili łączna wartość rynkowa aktywów/zabezpieczeń FTX International jest wyższa od depozytów klientów (poruszających się z cenami!). Ale to co innego niż płynność na dostawę - co można stwierdzić po stanie wypłat. Płynność jest bardzo zróżnicowana, od skrajnie dużej, do bardzo małej.

Bankman-Fried powiedział, że jego firma "robi wszystko, co możliwe, aby poprawić płynność". Jest kilka podmiotów, z którymi FTX prowadzi stosowne rozmowy - powiedział. Podkreślił też, że "każdy grosz" trafi do użytkowników.

Szef firmy ujawnił, że Alameda Research nie będzie już korzystać z FTX jako platformy handlowej. Powiedział, że firma nie robiła "żadnej z tych dziwnych rzeczy, o których mówi Twitter".

Alameda szortuje USDT?

Wcześniej w mediach społecznościowych zaczęły krążyć doniesienia, że Alameda rzekomo zajęła krótkie pozycje na stablecoina USDT.

Na koniec Bankman-Fried napisał kilka słów na temat bezimiennego konkurenta.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.