Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Bitcoinowe oszustwo to gorący temat, gdyż wiele internautów w dalszym ciągu traci za jego sprawą ogromne sumy. Prawda jest taka, że amatorów, którzy nie mają pojęcia o tej branży, jest naprawdę wiele, dlatego do wszystkiego należy podchodzić bardzo ostrożnie. Jak działają oszuści? Co robić, aby nie dać się oszukać? Czy odzyskanie pieniędzy jest możliwe? Przekonajmy się!

Popularne oszustwa

Jakiś czas temu wizerunek wielu gwiazd, takich jak Robert Lewandowski, Kuba Wojewódzki, Krzysztof Piątek, Szymon Hołownia czy Marcin Prokop został wykorzystany w celu przeprowadzanie naprawdę dobrze zorganizowanego oszustwa. Fikcyjnie stworzone strony, które miały za zadanie imitować prawdziwe portale, zachęcały do inwestowania swoich pieniądzy w Bitcoin. Wypowiedzi, jakie zostały wycięte z kontekstu, odpowiednie wybrane zdjęcia czy filmy, a także fikcyjne wypowiedzi oraz opinie sprawiły, że naprawdę wiele osób uznały nieprawdziwe strony za realne witryny. Kliknięcie takiej stronę przenosiło nas do specjalnego serwisu, na którym oszuści wyłudzali niemałe kwoty pieniędzy.

Jak działają oszuści?

Machiną napędową projektów, które mają na celu wyłudzać pieniądze od internautów, są ogromne prowizje wynoszące od 250$, jakie oszuści otrzymują za pozyskanego przez siebie użytkownika, który na starcie musi doładować swoje konto za tę samą kwotę. Mało kto wie, jednak tego typu serwisy niezwykle często naprawdę są giełdami inwestycyjnymi, jednak takimi, które bazują na niewiedzy użytkowników. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym rynkiem bardzo często, zamiast zyskiwać, tracą, a prowizja ląduje w kieszeni oszustów. W jaki sposób? Cały podstęp oparty jest na bardzo prostych psychologicznych sztuczkach. Możliwość bardzo szybkiego zarobku to coś, co zachęca naprawdę wiele osób. Warto jednak wspomnieć, że niekiedy użytkownicy naprawdę są w stanie zgromadzić pieniądze na swoim koncie. Jednak wypłacenie swoich funduszy, nigdy nie dojdzie do skutku. Brak odpowiedzi czy problem z systemem to jedynie góra lodowa zmyślonych utrudnień, jakie przedstawi nam strona.

Jak nie dać się oszukać?

Prawda jest taka, że oszustwa w sieci to absolutna norma. Takie sytuacje dzieją się każdego dnia, dlatego naprawdę trzeba się pilnować. Jak nie zostać oszukanym? Najważniejsze jest to, aby dokładnie sprawdzić stronę internetową, z której zamierzamy korzystać. Jeśli coś wzbudzi nasze podejrzenia, po prostu zrezygnujemy z danej witryny. Czego należy unikać?

 • Fałszywe opinie w Internecie i wyszukiwarce Google. Poszukując opinii na temat takich projektów można się natknąć na wiele portali, które potwierdzają rzetelność tych systemów. Niestety są one tworzone przez osoby, które zarabiają na prowizji od polecanego użytkownika i są fałszywe. Przykładowo wyszukując w Google frazy "bitcoin era", "bitcoin profit", "bitcoin pro", "bitcoin billionaire", "bitcoin revolution" czy "profit maximizer" natrafimy na wiele stron bądź for na których będą zamieszczone fałszywe opinie i komentarze. Oczywiście znajdziemy tam również link polecający, z którego właściciele stron otrzymują niemałą prowizję.
 • Fikcyjne portale. Strony, które podszywają się pod prawdziwe portale, w większości wypadków działają tak samo. Banery, linki, czy reklamy, jakie się na nich znajdują, zawsze będą odsyłały nas do konkretnego projektu inwestycyjnego;
 • Nienaturalne rekomendacje. Jeśli widzimy rekomendacje znanych osób, marek, czy gazet, warto sprawdzić, czy naprawdę miały one miejsce. W większości wypadków takie materiały tworzone są za pomocą wyciętych z kontekstu wypowiedzi, które bardzo często są nienaturalne;
 • Dziwny zasady. Na dole każdej strony powinny znajdować się zasady, na jakich możemy inwestować w Bitcoin. W przypadku, gdy brzmią one dziwnie lub są napisane w innym języku niż nasz ojczysty, coś z pewnością jest nie tak;
 • Zatajone ważne informacje. Jeśli dane, które są ważne, zostały napisane małą czcionką, to wiemy, że dana strona nie jest uczciwa;
 • Fałszywość strony. Jeśli w wyszukiwarce wpiszemy nazwę konkretnej strony z dopiskiem "oszustwo" i naszym oczom ukaże się wiele artykułów, to warto więcej na nią nie wchodzić;
 • Nierealnie szybki zarobek. W przypadku, gdy na stronie znajdują się zachęcające banery mówiące, że jesteśmy w stanie zarobić ogrom pieniędzy w jeden czy dwa dni, prawdopodobnie nie będzie to rzetelny projekt;
 • Niezabezpieczony adres strony. Certyfikat SSL to aktualnie zupełna norma, którą może pochwalić się każda strona, jeśli dana witryna go nie ma, to coś jest nie tak.

Jeśli będziemy zwracali uwagę na wyżej wymienione sytuacji oraz unikali stron, na których się dzieją, będziemy mogli być pewni, że nasze pieniądze nie zostaną skradzione.

Lista stron, które mogą wyłudzać pieniądze

 1. 50kaweek
 2. Auto Bitcoin Generator
 3. Bitcoin Billionaire
 4. Bitcoin Billion Club
 5. Bitcoin Bonanza
 6. Bitcoin Circuit
 7. Bitcoin Champion
 8. Bitcoin Code
 9. Bitcoin Compass
 10. Bitcoin Compass PL
 11. Bitcoin Era
 12. Bitcoin Evolution
 13. BitcoinFuture
 14. Bitcoin Future
 15. Bitcoin Gemini
 16. Bitcoin Loophole
 17. Bitcoin Millionaire Pro
 18. Bitcoin Miner
 19. Bitcoin News Trader
 20. Bitcoin Power
 21. Bitcoin Pro
 22. Bitcoin Prime
 23. Bitcoin Profit
 24. Bitcoin Revolution
 25. Bitcoin Secret
 26. Bitcoin Storm
 27. Bitcoin System
 28. Bitcoin Technology Evolution
 29. Bitcoin Time
 30. Bitcoin Traders
 31. Bitcoin TrendApp
 32. bitcoin UP
 33. Bitcoin Victory
 34. Bitcoin Wealth
 35. BitQT
 36. BTC Formula
 37. BTC Investor
 38. BTC Prestige
 39. BTC Profits
 40. BTC Robot
 41. BTC Billionaire
 42. Cash Rain
 43. Crypto Bot
 44. Crypto Bull
 45. Crypto Cash
 46. Crypto Crash Fortune
 47. Crypto Engine
 48. CryptoFutureApp
 49. Crypto Genius
 50. Crypto Group
 51. Crypto Profit
 52. Crypto Revolt
 53. Crypto Soft
 54. Crypto Revolution System
 55. Dubai Lifestyle
 56. Freedom Circles
 57. Immediate Edge
 58. IQ mining
 59. One Bitcoin A Day
 60. Pattern Trader
 61. Polska Bitcoin lub Bitcoin Polish
 62. Profit Bitcoin
 63. Profit Formula
 64. Profit Maximizer
 65. Profit Revolution
 66. Smartmoney System
 67. Stellar Profit
 68. The Bitcoin Method
 69. The Crypto Genius
 70. The Market Master
 71. The News Spy
 72. TradeChampion
 73. Trading Bot

W jaki sposób odzyskać pieniądze?

W przypadku, gdy padliśmy ofiarą oszustów, nie powinniśmy się poddawać. Stracone przez nas pieniądze mogą zostać odzyskane za sprawą funkcji chargeback. Zanim jednak skorzystamy z tej metody, należy napisać do właściciela strony o dobrowolny zwrot pieniędzy, aby mieć dowód, że chcieliśmy załatwić sprawę polubownie. Jeśli to się nie uda, należy zgłosić do naszego banku reklamację danej transakcji. Później pracownik skontaktuje się z właścicielem platformy, a jeśli ten nie odpowie oraz nie obroni się przed zarzutem nielegalnych działań, jego konto będzie obciążone. Nie możemy jednak zapomnieć, że jeśli właściciel strony się obroni, to nasze pieniądze nie zostaną zwrócone. Takie sytuacje mają jednak miejsce bardzo rzadko.

2 Komentarze

 • uwaga kolejni
  Posted 24 sierpnia 2021 19:40

  ja radzę uwarzać na nowe scamy — Horizon group consulting i save capital invest. dzwonią, nakłaniają na wpłaty a później wyparowywują wraz z pieniędzmi. do ttego obie firmy wydają się być obsługiwane przez ludzi ze wschodnim akcentem (stawiam na Ukraine lub Białoruś)

 • halina
  Posted 30 sierpnia 2021 02:43

  Mi się wydaje, ze to logiczne, że 5000 euro w tydzień za nic to scam. Ludzie mają siano w głowach, że się na to nabierają.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.