Skip to content Skip to sidebar Skip to footer # #Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Mobilne płatności oraz kryptowaluty to dwa niesamowicie prężnie rozwijające się sektory. Obecnie robiąc chociażby zakupy online coraz częściej korzystamy przecież właśnie z nowoczesnych platform, które umożliwiają szybkie i bezproblemowe płatności. Z drugiej natomiast strony, bitcoin oraz niektóre inne kryptowaluty to od dłuższego czasu niezwykle kusząca perspektywa inwestycyjna, szczególnie dla tych klientów, którzy szukają alternatywy dla nieatrakcyjnych rynków akcji, nie wspominając o produktach bankowych czy obligacjach.

Niestety, te dwa tak dynamicznie rozwijające się sektory przynajmniej w polskich warunkach raczej nie kooperują pomiędzy sobą. Platformy służące do szybkich płatności zasadniczo nie obsługują kryptowalut . Dla klientów chcących kupić kryptowaluty często to jest więc dosyć istotne przeszkoda. Na szczęście, ową trudność można całkiem łatwo ominąć. W jaki sposób możemy to zrobić i jak kupić bitcoina lub inne kryptowaluty na przykład poprzez PayPal?

Jak kupić kryptowaluty przez PayPal?

Na samym początku należy wyraźnie zaznaczyć, że bezpośrednie nabywania jakichkolwiek kryptowalut z użyciem systemu Paypal nie jest możliwe. Wynika to wprost z wewnętrznych regulacji firmy, która nie akceptuje jakichkolwiek transakcji z wykorzystaniem kryptowalut. Tym bardziej PayPal nie umożliwia również bezpośredniego korzystania z narzędzi inwestycyjnych odnośnie kryptowalut.

Jak jednak wspominaliśmy, opisywana trudność ma charakter do pewnego stopnia pozorny. Wszystko przez to, że chociaż sam PayPal nie obsługuje żadnych transakcji kryptowalutami, to jednak klienci mogą korzystać również z usług nowoczesnych platform inwestycyjnych w zakresie kryptowalut. Te ostatnie natomiast to nie tylko dostęp do szerokiego spektrum kryptowalut takich, jak chociażby bitcoin, ale także często cały szereg innych, niemniej atrakcyjnych funkcjonalności.

Do tej pory możliwość inwestowania w kryptowaluty poprzez PayPal w polskich warunkach de facto nie była dostępna. Zmieniło się to jednak w momencie zaistnienia na rynku platformy eToro. To jeden z najbardziej nowoczesnych systemów dedykowanych inwestorom zainteresowanym kryptowalutami. Jedna z ważniejszych funkcjonalności platformy eToro daje możliwość, aby nabyć kryptowaluty przez PayPal, co rzecz jasna dla wielu klientów będzie ogromnym ułatwieniem.

Czym jest i jakie funkcjonalności oferuje eToro?

Platforma eToro to obecnie jedno z najbardziej nowoczesnych oraz innowacyjnych narzędzi służących inwestowaniu w kryptowaluty. Przede wszystkim należy wyraźnie zaznaczyć, że w odróżnieniu od wielu innych platform przynależnych do tej kategorii, użytkownicy eToro mogą bez problemu inwestować w kryptowaluty korzystając z szybkich płatności w systemie Paypal. Oczywiście jednak, mechanizm nie polega tutaj na bezpośrednim kupowaniu walut wirtualnych przez platformę szybkich płatności. Tym niemniej, rozwiązanie jest wyjątkowo proste i dogodne z perspektywy użytkownika.

Rejestrując się na eToro możemy doładować konto właśnie korzystając z PayPal. Minimalna kwota dla pierwszego depozytu wynosi jedynie 50$. Oczywiście, eToro jest nowoczesną platformą, która oferuje również szereg innych możliwości jeżeli chodzi o doładowanie konta. Użytkownik eToro może więc nabyć kryptowaluty także poprzez między innymi China Union Pay, Diner’s Club, Skrill, WebMoney a nawet przy użyciu zwykłego przelewu bankowego. Należy jednak pamiętać, że czas potrzebny na realizację doładowania będzie w dużej mierze zależeć od wybranej przez nas metody. Z tego powodu Paypal bez wątpienia okaże się opcją bardziej komfortową, niż przykładowo przelew z rachunku bankowego.

Co oferuje użytkownikom platforma eToro?

eToro jest platformą zdecydowanie wyróżniającą się na tle konkurencji nie tylko jeżeli chodzi o spektrum opcji dostępnych w zakresie zasilania rachunku. Jedną z bez wątpienia najbardziej interesujących funkcjonalności platformy stanowi system "Copy Trader". Jest to rozwiązanie atrakcyjne zarówno dla początkujących inwestorów, których interesują kryptowaluty, jak też dla graczy bardziej zaawansowanych. Copy Trader pozwala śledzić transakcje innych użytkowników. Platforma daje możliwość sortowania historii transakcji oraz rankingowania tych inwestorów, którzy osiągają najlepsze rezultaty, np. inwestując w bitcoin. Następnie użytkownik może po prostu zdecydować się na automatyczne kopiowanie transakcji dokonywanych przez któregoś z najbardziej efektywnych inwestorów.

W ten sposób otrzymujemy dostęp do całego spektrum rozmaitych strategii inwestycyjnych. Co bardzo ważne, w przypadku eToro nie są to modele teoretyczne opracowane wcześniej przez specjalistów: decydując się na korzystanie z funkcji Copy Trader kopiujemy realną, rzeczywistą strategię inwestycyjną wybranego gracza. Ta sama funkcja pozwala także np. porównywać własną strategię oraz wyniki ze strategią i rezultatami innych użytkowników.

Klienci zainteresowani platformą eToro najczęściej pytają rzecz jasna, jak kupić kryptowaluty za pomocą PayPala, przy czym największą popularnością cieszy się naturalnie bitcoin. Jednakowoż, eToro oferuje dostęp także do innych aktywów a mianowicie:

 • Akcji
 • Surowców
 • Walut
 • Indeksów giełdowych
 • Kontraktów CFD

Kolejna istotna funkcjonalność platformy to możliwość inwestowania w kryptowaluty oraz inne aktywa z użyciem portfela wirutalnego. Mówiąc prościej, jest to swego rodzaju "wersja demo". Zanim zdecydujemy się realnie kupić bitcoin (bądź inną kryptowalutę) przez PayPal, platfroma daje nam możliwość potrenowania różnych strategii inwestycyjnych przy użyciu wirtualnych środków, a więc bez żadnego ryzyka. W ten sposób rzecz jasna możemy także dokładnie poznać sposób działania platformy oraz oferowane przez nią funkcjonalności jeszcze zanim zaagażujemy realne pieniądze.

Rejestracja na eToro

Aby w ogóle móc inwestować w kryptowaluty czy inne aktywa przez eToro najpierw musimy rzecz jasna dokonać rejestracji naszego profilu na platformie. Również w tym aspekcie eToro zasługuje na wyróżnienie: proces rejestracji jest bowiem jednocześnie prosty i bezpieczny. Należy przy tym nadmienić, że ze względów bezpieczeństwa będziemy musieli dopełnić kilku formalności.

Na samym początku będąc na witrynie eToro musimy kliknąć w przycisk "Dołącz teraz". Kolejny krok to realizację rejestracji poprzez profil na Facebook, Google lub przez konto e-mail. Następnie platforma poprosi nas o udzielenie kilku podstawowych informacji. Kolejny krok to już tylko kliknięcie przycisku "Utwórz rachunek". W tym momencie jesteśmy już użytkownikami eToro, jednak nie mamy dostępu do wszystkich funkcjonalności. Możemy korzystać z konta demo, jednak aby kupić kryptowaluty będziemy musieli zrealizować następne etapy procesu tworzenia profilu.

Te następne etapy to podanie naszych dokładnych danych osobowych oraz weryfikacja tożsamości. Najpierw klikamy w "Uzupełnij profil" a następnie "Kontynuuj". Weryfikacja naszych danych osobowych może zostać dokonana na kilka różnych sposobów a mianowicie:

 • 1. Scan lub zdjęcie dowodu osobistego
 • 2. Scan lub zdjęcie paszportu
 • 3. Scan lub zdjęcie prawa jazdy

Drugą część procesu weryfikacji naszych danych osobowych stanowi potwierdzenie adresu zamieszkania. Informację na ten temat podajemy wcześniej, tj. na etapie uzupełniania profilu. Teraz jednak platforma poprosi nas o weryfikację podanych danych. W tym celu możemy przesłać:

 • 1. Odpowiednie pismo np. z urzędu gminy lub miasta
 • 2. Rozliczenie PIT-u
 • 3. Rozliczenie podatku dochodowego
 • 4. Faktury za rozmaite media(internet, gaz, telefon itd)
 • 5. Wyciąg z rachunku bankowego
 • 6. Wyciąg z karty kredytowej
 • 7. Umowa lub odpis umowy najmu nieruchomości o ile pismo takie zostało wydane przez agenta
 • 8. Pismo od naszego pracodawcy

Co bardzo ważne, aby platforma uznała przesłany przez nas dokument za wystarczającą weryfikację adresu zamieszkania, będziemy musieli spełnić trzy podstawowe warunki:

 • 1. Na dokumencie muszą widnieć nasze imię i nazwisko
 • 2. Na dokumencie musi widnieć nasz adres zamieszkania, który jest zgodny z adresem podanym przy uzupełnianiu profilu
 • 3. Dokument musi zawierać datę wydania a data ta nie może być starsza, niż 6 miesięcy

Jak kupić kryptowaluty na eTORO przez PayPal: krok po krok

Jak już była o tym mowa, kupić kryptowaluty na platformie eToro możemy dopiero po uzupełnieniu naszego profilu a następnie zweryfikowaniu danych osobowych oraz adresu zamieszkania. Ponadto należy zasilić konto minimalną kwotą $50 (np. za pomocą PayPal). Po spełnieniu tych wymogów platforma zaoferuje nam trzy różne modele inwestowania:

 • 1. Status tzw. regularnego inwestora. Oznacza to, że transakcji dokonujemy całkowicie samodzielnie.
 • 2. Opcja Copy Trade- nasza strategia inwestycyjna będzie powieleniem strategii realizowanej przez wybranego użytkownika platformy
 • 3. Status tzw. Popularnego Inwestora. Jest to opcja zarezerwowana przede wszystkim dla doświadczonych użytkowników. W tym wypadku to nasze transakcje będą mogły być kopiowane przez innych, mniej doświadczonych inwestorów.

W następnym kroku wybieramy przycisk "rynki". Wybieramy interesującą nas opcję, czyli w tym wypadku kryptowaluty (zakładka "Crypto"). Potem pozostaje nam już jedynie przycisk "kup", gdzie dokonujemy nabycia konkretnej kryptowaluty. Może to być zarówno najbardziej popularny bitcoin, jak też np. ETH, BCH, Dash, NEO oraz kilkadziesiąt innych. Potem wybieramy kwotę, za jaką chcemy dokonać transakcji oraz klikamy "otwórz pozycję". Do wyboru platforma przedstawi nam również bardziej zaawansowane funkcje, w tym przede wszystkim "stop loss". Jeżeli jednak chcemy korzystać z tych funkcji, dobrze będzie najpierw przetestować platformę w wersji demo, tj. inwestując wirtualne środki i stopniowo poznając między innymi sposób działania poszczególnych funkcji zaawansowanych.

Odpowiedzi na pytania dotyczące kupna kryptowalut na eToro za pomocą PayPala:

Jaka jest minimalna kwota wymagana do zasilenia konta na eToro przez PayPal?

 • Minimalny depozyt na eToro to $50 - niezależnie od formy płatności.

Jakie kryptowaluty kupię za pomocą PayPala na platformie eToro?

 • Na platformie można zainwestować w następujące kryptowaluty: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, XRP, DASH, Litecoin, Ethereum Classic, Cardano, IOTA, XLM, EOS, NEO, TRON, ZCASH, Binance Coin, Tezos, Polkadot, Maker, Compound, Chainlink, Uniswap, Yearn.finance, Dogecoin, Aave, Filecoin, Algorand, Cosmos, Decentraland, Enjin, BAT, MATIC, Chilliz, Solana, The Graph, Shiba Inu, Curve, Celo, SushiSwap, Axie Infinity, SAND.  Zobacz pełną ofertę kryptowalut na eToro.

Ile trwa księgowanie środków z PayPala na eToro?

 • Dokonując zakupu kryptowalut na eToro środki są dodawane do konta natychmiastowo.

2 Komentarze

 • Hebanana
  Posted 23 sierpnia 2021 19:43

  Polecam. Przetestowałam łącznie 3 sposoby, które znalazłam w Internecie i tylko ten zadziałał. Dziękuję.

 • Dawidek
  Posted 30 sierpnia 2021 02:44

  A wiecie kiedy wejdzie podobna opcja PayPal co w USA wprowadzili w listopadzie, a w Wilekiej Brytanii niedawno, tylko, że w Polsce? Dzięki

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.