Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Główny strateg CoinMarketCap i CEO Carylyne Chan opuszcza znany kryptowalutowy serwis danych rynkowych - wraz z dwoma kolegami, Jeremym Seowem i Spencerem Yangiem.

Odejście Carylyne Chan z CoinMarketCap

Chan, która pracuje w CMC od stycznia 2018 roku, publicznie ogłosiła swoje odejście w dniu 31 sierpnia. Wkrótce po przejęciu CMC przez Binance w kwietniu tego roku weszła na stanowisko tymczasowego dyrektora generalnego.

Seow jest wiceprezesem CMC od czerwca 2019 roku, czyli od tego samego czasu, w którym Yang dołączył jako wiceprezes ds. operacji, wzrostu i przychodów.

W wywiadzie dla portalu Cointelegraph Chan powiedział, że opuszcza firmę z nadzieją, że CMC przyjmie bardziej znaczącą rolę w krypto edukacji. Strategią, którą chciała przyjąć w najbliższym czasie, była "CMC Alexandria" - nowa sekcja edukacyjna CMC, której celem jest wprowadzenie nowicjuszy w świat kryptowalut.

Chan nakreśliła swoją wizję kryptowalut jako "rewolucji" opartej na współpracy i społeczności, która nadal potrzebuje znaczącego zbiorowego wysiłku, zanim będzie mogła się przebić i "przekroczyć przepaść" do powszechnego użytku.

"Oprócz rzucenia światła na skomplikowane wewnętrzne funkcjonowanie kryptowalut, uważam, że jest jeszcze wiele innych rzeczy, które musimy zrobić, aby ułatwić faktyczne wykorzystanie tej technologii. Od jakiegoś czasu wszyscy wiemy, że lepsze doświadczenia użytkowników oraz uproszczone interfejsy i produkty będą kluczem do szerszego zastosowania krypto"

- powiedziała Chan.

W swoim liście do społeczności CMC, Chan zaznaczyła, że osobiście zatrudniła i przeszkoliła ponad jedną czwartą prawie 50 osobowego zespołu CMC. W czasie swojej kadencji odegrała znaczącą rolę w działaniach na rzecz bardziej przejrzystego przekazywania informacji i rozliczania kryptowalutowych projektów.

Obejmowało to m.in. organizację "Data Accountability & Transparency Alliance" oraz wprowadzenie nowych wskaźników i wyników w celu poprawy integralności danych i raportów ilościowych na stronie.

Kryptowaluty w głównym nurcie

Wiosną 2019 r. CMC uruchomiła dwa kryptowalutowe wskaźniki referencyjne na Nasdaq, Bloombergu i Refinitiv (Thomson Reuters) w ramach działań mających na celu wprowadzenie danych dotyczących cyfrowych aktywów do platform głównego nurtu.

"Mam nadzieję, że z czasem zajmiemy się błędnymi wyobrażeniami, jakie opinia publiczna może mieć na temat przestrzeni kryptograficznej. To się stanie z czasem, gdy użyteczność różnych produktów kryptograficznych i pochodnych kryptograficznych zyska na znaczeniu i pokaże ich prawdziwy potencjał w szerszej gospodarce".
- powiedziała Chan.

1 komentarz

  • iotLUV
    Posted 6 września 2021 19:06

    jak na razie wychodzi im to na dobre (y)

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.