Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Inwestowanie w kryptowaluty staje się coraz bardziej popularne. Kryptowaluty to wirtualne, cyfrowe pieniądze, które istnieją tylko w internecie, ale za ich pomocą można dokonywać płatności w sklepach. Coraz więcej ludzi korzysta z różnorodnych giełd, które pozwalają na inwestycje i umożliwiają wysokie zarobki. Jedną z najpopularniejszych giełd kryptowalut jest BitBay. Dlaczego ta giełda osiąga tak wysokie wyniki we wszelkich rankingach, co stoi za jej fenomenem?

W artykule dowiesz się:

 • Czym jest Bitbay.net?
 • Jak zarejestrować się na BitBay
 • Jakie są opłaty i prowizje za handel oraz wpłaty/wypłaty
 • Czy BitBay jest polską giełdą kryptowalut
 • Jakie są najczęstsze opinie o giełdzie BitBay

BitBay – kilka słów o giełdzie

BitBay to według ekspertów jedna z największych giełd walut cyfrowych w całej Europie. Założył ją w 2014 r. Sylwester Suszek, specjalista i popularyzator kryptopwalut. Dzięki dużemu doświadczeniu w sektorze finansowym Sylwester Suszek stworzył silną, ciągle rozwijająca się giełdę, umożliwiającą wymianę cyfrowych walut i przyciągającą nowych klientów. Giełda z miesiąca na miesiąc odnosi coraz większe sukcesy, nic nie wskazuje, aby ta tendencja miała ulec zmianie. BitBay obsługuje większość dostępnych na rynku krypowalut, m.in.

 • Bitcoin,
 • Ethereum,
 • Lisk,
 • Ripple,
 • Golem,
 • Bitex
 • Dash,
 • i wiele innych.

Giełda pozwala na realizacje transakcji za pomocą dolarów, euro i złotówek. Kryptowaluty można kupować, sprzedawać oraz prowadzić transakcje wymienne. Giełda ma mocno rozbudowany system narzędzi, który pomaga zarówno początkowym, jak i zaawansowanym użytkownikom giełdy. Pozwala podejmować trafne decyzje i osiągać duże zyski.

BitBay – rejestracja

Rejestracja na BitBay jest prosta i intuicyjna. W celu zapewniania bezpieczeństwa warto wybrać opcje z  weryfikacją konta, która zapewnia dostęp do wszystkich narzędzi dostępnych na stronie. Konto bez weryfikacji pozwala jedynie na operacje na kryptowalutach, nie ma możliwości wpłacania na konto USD, EUR czy PL.  Założenie konta na BitBay wymaga wykonania kilku kroków, tzn.:

 • Należy wybrać okienko do rejestracji i podać swój adres e-mail, na który będą przychodzić wszystkie informacje dotyczące giełdy,
 • W kolejnym kroku trzeba potwierdzić zapoznanie się Regulaminem i Polityką Prywatności oraz wyrazić potrzebne zgody,
 • Po dokonaniu tych czynności, na podany adres e-mail powinna przyjść wiadomość z linkiem aktywującym założenie konta,
 • Po kliknięciu w link i przeniesieniu na stronę giełdy, należy wypełnić dane rejestracyjne, założyć hasło i wpisać kod bezpieczeństwa. Należy pamiętać, aby hasło było mocne, składało się z małych i wielkich liter, cyfr i znaków specjalnych. Dzięki temu będzie bardzo trudne do złamania.
 • Po tym etapie konto jest aktywne, ale aby zwiększyć jego bezpieczeństwo, warto uruchomić uwierzytelnienie dwuskładnikowe, czyli ściągnąć Google Authenticator, aplikacje na telefon, która generuje jednorazowe kody lub wybrać drugą metodę, niewymagającą ściągania aplikacji na telefon. Dzięki niej można mieć pewność, że konto będzie prawidłowo zabezpieczone i chronione przed niepowołanymi osobami.
 • Kolejnym krokiem powinna być weryfikacja konta. W tym celu należy wypełnić formularz oraz przesłać skan dowodu tożsamości, oraz kopię jakiegokolwiek rachunku, z adresem zamieszkania. W krótkim czasie BitBay dokonuje weryfikacji, którą potwierdzi, wysyłając wiadomość na adres e-mail.
 • Na tym etapie konto jest w pełni aktywne, zweryfikowane, można korzystać ze wszystkich elementów dostępnych na giełdzie.

Bezpieczeństwo na giełdzie BitBay

Transakcje na BitBay są w pełni bezpieczne. Giełda zapewnia dbałość o środki finansowe w różnorodny sposób, uniemożliwia, aby dostały się w niepowołane ręce. Wszystkie środki zgromadzone na giełdzie są przetrzymywane na tzn. zimnych portfelach, co gwarantuje, że nie będą miały do nich dostęp osoby trzecie. Strona jest szyfrowana na pomocą https, działa na dedykowanych szyfrowanych serwerach, co jest gwarancją, że wszystkie ważne dane klientów są zaszyfrowane i bezpieczne. Pracownicy giełdy dbają o autoryzowanie wszystkich przychodzących oraz wychodzących przelewów. Giełda stosuje politykę przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu.

Jak wpłacić i wypłacić pieniądze na giełdzie BitBay?

Aby zacząć zarabiać na giełdzie, należy zasilić swoje konto za pomocą waluty FIAT, czyli złotówek, euro, funtów lub dolarów. Można to zrobić za pomocą przelewu bankowego lub wpłaty dokonanej za pośrednictwem poczty.  Minimalna kwota przelewu to 10 zł, maksymalna 50 000 zł. Jeżeli środki znajdą się na koncie, można przystąpić do handlu kryptowalutami. Można to robić różnymi metodami, np. wystawiać własne oferty lub korzystać z szybkich transakcji. Wypłata zgromadzonych na giełdzie środków nie jest skompilowana. Należy zalogować się na swoje konto i wybrać zakładkę Portfele, a następnie wybrać walutę, w której środki mają zostać wypłacone. Wypłatę można wykonać przez zwykły przelew, wypłatę na poczcie lub wypłatę z bankomatów sieci Euronet. Wypłaty muszą być potwierdzone kodem otrzymanym  sms lub na skrzynkę pocztową. Maksymalna kwota wypłaty jest zależna od wybranej formy wypłaty pieniędzy. Ważne jest to, że za wpłaty w kryptowalutach nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów.

Prowizje i opłaty na BitBay

BitBay pobiera od użytkowników giełdy prowizje, ale nie są one wysokie. Rejestracja i założenie konta są zupełnie darmowej, serwis nie pobiera również pieniędzy za większość wpłat i wystawienie oferty. Giełda pobiera dwa rodzaje prowizji, tzn. prowizje Maker, które są pobierane do użytkowników wystawiających nową ofertę kupna lub sprzedaży oraz  Taker, które pobierane są od użytkowników  realizujących już istniejącą ofertę. Maksymalnie prowizja maker może wynieść 0,30% wartości transakcji, a taker  0,43%.

 • Prowizje za handel – BitBay pobiera prowizje do 30-dniowego obrotu wygenerowanego na koncie. Wysokość prowizji jest zróżnicowana, zależy od osiągniętych obrotów.
 • Prowizje na wpłaty i wypłaty - giełda pobiera również prowizje  za niektóre wpłaty i wypłaty z konta. Kwoty nie są wysokie, najczęściej wynoszą ok. od 0,1 do 1%. Aby poznać dokładne opłaty, najlepiej sprawdzić tabelę opłat, umieszczoną na oficjalnej stronie giełdy.

Opinie na temat Giełdy BitBay

Giełda BitBay cieszy się dobrym opiniami, jest polecana i najczęściej wybierana wśród osób, które zajmują się handlem kryptowalutami. Użytkownicy chwalą ja za szybkie wpłaty i wypłaty, których można dokonywać w dowolny sposób. Dużą zaletą jest darmowe założenie i prowadzenie konta oraz dostęp o ponad trzydziestu internetowych walut. Płatności można dokonywać internetowo i stacjonarne. Giełda jest przyjazna dla użytkowników, zapewnia darmowe kursy edukacyjne, na których można poznać tajniki inwestowania w kryptowaluty. Jest przejrzysta, umożliwia łatwy i intuicyjny dostęp do wszystkich narzędzi. Bardzo ważnym elementem BitBay jest dbałość o bezpieczeństwo. Niemal wszyscy użytkownicy chwalą wysoki poziom bezpieczeństwa, o który BitBay dba, stosując różne metody. Ważne jest również wsparcie techniczne, pracownicy giełdy oferują szybką i profesjonalną pomoc. Na oficjalnej stronie dostępny jest czat, na którym pracownicy w godz. 9:00-17:00 od poniedziałku do piątku udzielają odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Wszystkie opinie potwierdzają, że giełda BitBay nie ma poważnego konkurenta, jest liderem na rynku walut cyfrowych.

1 komentarz

 • wejher
  Posted 30 sierpnia 2021 02:48

  BitBay był dobrą giełdą ale 2 lata temu. Od tego czasu ewidentnie osiadł na laurach. Nic nie prowadza nowego, nawet tokenów przez co traci swoją pozycje na rynku. Ludzie wybierają konkurencję.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.