Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, doświadcza gwałtownego spadku udziału w rynku wśród giełd kryptowalut niezwiązanych z dolarem. Dane z The Block wskazują, że udział Binance w rynku wśród giełd, które obejmują główne azjatyckie podmioty takie jak Upbit, Huobi, Bybit i OKX, wyniósł 54% w sierpniu i prawdopodobnie spadnie poniżej 51% we wrześniu. To spore zmniejszenie, biorąc pod uwagę, że giełda miała 75% udziału w rynku wśród tych giełd pod koniec 2022 roku.

W czerwcu Financial Times poinformował, że udział Binance w rynku zmniejszył się o 25% w okresie od lutego do czerwca. W lutym giełda odpowiadała za 57,5% średniego miesięcznego wolumenu wszystkich transakcji kryptowalutowych, ale jej udział w rynku spadł do 43% pod koniec maja.

W odpowiedzi na malejący udział w rynku, współzałożycielka Binance, Yi He, napisała list do pracowników firmy. Podkreśliła, że pracownicy powinni skupić się na tworzeniu doskonałych produktów i zapewnianiu doskonałej obsługi klienta, niezależnie od presji regulacyjnej czy wzrostu konkurencji.

Binance zmaga się również z rosnącą kontrolą regulacyjną na całym świecie. W czerwcu SEC oskarżyło Binance i jego CEO o "rażące lekceważenie federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych", przedstawiając 13 zarzutów przeciwko platformie. Giełda została również wezwana do zaprzestania działalności w Nigerii przez tamtejszą Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

W obliczu tych wyzwań, Binance nadal dąży do dostosowania się do przyszłych regulacji rynku kryptoaktywów w UE (MiCA) i innych globalnych regulacji.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.