Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Amerykańskie ramię giełdy kryptowalutowej FTX odnotowało gwałtowny wzrost od momentu uruchomienia pod koniec 2020 roku. W ciągu mniej niż 18 miesięcy baza użytkowników wzrosła z 10 000 do 1,2 miliona.

Prezes FTX US przedstawił długoterminowy plan firmy na Światowym Forum Ekonomicznym. Obejmuje on uzyskanie zgody od Commodity Futures Trading Commission (CFTC) na oferowanie opcji futures swoim użytkownikom oraz określenie rodzajów firm, które firma zamierza przejąć.

Kontrakty terminowe na BTC i ETH

Zaledwie kilka dni po ogłoszeniu uruchomienia swoich usług handlu akcjami, FTX US ujawnił swój nowy plan oferowania kontraktów terminowych na BTC i ETH. W wywiadzie dla CNBC, prezes giełdy Brett Harrison powiedział, że firma złożyła wniosek o zaoferowanie kontraktów terminowych na BTC i ETH klientom z USA.

Harrison był przekonany, że plan ten znacznie poprawi potencjalne zyski giełdy.

Dla większości izb rozliczeniowych dzisiaj, depozyt zabezpieczający jest wykonywany raz dziennie, pięć dni w tygodniu. My proponujemy, aby robić to w czasie rzeczywistym, co 30 sekund, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, i to jest nowatorski aspekt naszej aplikacji.

Harrison pochwalił CFTC jako "opartego na zasadach" regulatora, który rozumie kryptowaluty, dodając, że rozmowa była do tej pory pozytywna, a on sam jest pełen nadziei na rezultat. Wcześniej firma przejęła LedgerX, która posiada licencje CFTC na prowadzenie giełdy kontraktów terminowych.

Zapytany o nadchodzący rozwój firmy, prezes skomentował niedawny impuls do umożliwienia użytkownikom handlu i inwestowania w setki papierów wartościowych notowanych na amerykańskich giełdach, w tym ETF-y. Wskazując Robinhood jako przykład sukcesu, który skierował inwestorów detalicznych do aktywów cyfrowych, Harrison powiedział, że FTX chce być platformą inwestycyjną typu "all-in-one".

Ekspansja poprzez przejęcia

Harrison powiedział, że FTX US jest obecnie wyceniany na 8 miliardów dolarów, z dobrym przepływem gotówki i wystarczającym kapitałem, aby wspierać swoją działalność. Nie ujawnił planów pozyskania dodatkowych środków w 2022 roku.

Zaznaczył, że giełda zamierza wykorzystać te środki na wzmocnienie istniejącej działalności, sfinansowanie usługi clearingowej dla instrumentów pochodnych oraz zwiększenie wysiłków w zakresie potencjalnych możliwości fuzji i przejęć.

Odnosząc się do planów rozwoju firmy, Harisson zaznaczył, że pozostaje ona otwarta na przejęcia i fuzje z różnych sektorów. W szczególności firma będzie dążyć do zakupu firm, które mogą przynieść nową bazę użytkowników i pozwolenia regulacyjne.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.