Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W dzisiejszych czasach rynek giełd kryptowalut jest wypełniony szeroką gamą możliwości, dlatego wybór odpowiedniej platformy może być nie lada wyzwaniem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników kryptowalut.

Binance to popularna giełda, która powstała w Chinach, a następnie przeniosła swoją siedzibę na przyjazną dla kryptowalutowych działalności Maltę. Binance jest popularny ze względu na dużą ilość par walutowych crypto-crypto.

Popularność Binance’a eksplodowała podczas hossy w 2017 roku i od tego czasu stała się ona najpopularniejszą giełdą kryptowalutową na świecie.

W artykule postaramy się nakreślić wszystko, co musisz wiedzieć o Binance. Poruszymy kwiestie związane z tym jak działa Binance, jakie obsługuje pary walutowe, jak duże ma opłaty/ograniczenia handlowe, a także omówimy kwestie bezpieczeństwa i obsługi klienta. Tak więc, zaczynamy.

Jak działa giełda Binance?

Ci, którzy odwiedzają Binance po raz pierwszy, szybko zauważą, że platforma oferuje dwie opcje handlu walutami cyfrowymi – podstawową i zaawansowaną.

Ani wersja podstawowa, ani zaawansowana nie są na pewno łatwe w użyciu dla zupełnie początkujących. Jednak każdy, kto ma nawet najmniejsze doświadczenie na temat tego, jak działają giełdy, powinien być w stanie korzystać z platformy i jej różnych usług.

Główna różnica między wersją podstawową a zaawansowaną polega na tym, że wersja zaawansowana oferuje bardziej dogłębną analizę techniczną wartości kryptowaluty.

Dashboard obu wersji różni się także kolorem. Wersja podstawowa cechuje się jasnym, przyjemnym motywem. Wersja zaawansowana giełdy osadzona jest w ciemnych, czarnych kolorach. Różnica jest też w rozłożeniu modułów w różnych miejscach.

Rejestracja i logowanie do giełdy Binance

Aby móc korzystać z giełdy, użytkownicy muszą najpierw założyć konto. Ten proces, jest dość prosty, a także nie musisz weryfikować swojego konta na poziomie 1, jeżeli chcesz wypłacać dziennie maksymalnie 2 BTC.

W przypadku poziomu 2, który pozwala na wypłatę do 100BTC dziennie, należy wysłać skan swojego dokumentu i poczekać na jego zatwierdzenie. Jeżeli potrzebujesz jeszcze wyższych limitów, musisz skontaktować się bezpośrednio z giełdą.

Po założeniu konta użytkownicy mogą zasilić swoje konto Binance. Chociaż można wybierać spośród wielu walut cyfrowych, zaleca się trzymać się albo BTC albo ETH.

Aby zasilić swoje konto kliknij “Funds” > “Deposits / Withdrawals” na górze strony, znajdź walutę, którą chcesz wysłać, a następnie kliknij przycisk “Deposit”. Teraz powinien pojawić ci się adres portfela.

Aby rozpocząć handel na giełdzie, wyślij środki na podany adres. Czas deponowania kryptowalut może w dużej mierze od blockchaina danego projektu. Niektóre kryptowaluty są deponowane szybciej niż Bitcoin (np. Ethereum).

Teraz, gdy Twoje konto jest zasilone, możesz po prostu zacząć handlować, wymieniać i inwestować w różne cyfrowe pary walutowe. Binance oferuje wiele możliwości wyboru, ponieważ obsługuje wszystkie główne kryptowaluty, ale także liczne ICO i ich odpowiednie tokeny.

W tym momencie platforma może być używana tylko do tworzenia zleceń limit i zleceń rynkowych. Niektórzy uważają to za wadę i oczekują, więcej, bardziej zaawansowanych funkcji handlu.

Weryfikacja Binance

Nowi użytkownicy muszą przejść przez jednorazową weryfikację dokumentów Know Your Customer (KYC). Podczas korzystania z usługi należy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na stronie i przejść przez weryfikację.

W celu zakończenia procesu weryfikacji konieczne jest wysłanie skanu lub zdjęcia, 1 lub 2 dokumentów tożsamości wydanych przez rząd. Może to być np. dowód osobisty, paszport lub prawo. Oprócz tego, trzeba też potwierdzić adres zamieszkania.

Każde konto jest powiązane z numerem telefonu komórkowego, a użytkownicy powinni upewnić się, że numer podany przy weryfikacji jest aktualny. Aby zmienić numer telefonu, konieczne jest przejście przez proces weryfikacyjny, jeszcze raz.

Jak handlować na Binance?

Handel na Binance jest dość prosty, jeśli użytkownik korzystał już wcześniej z jakiejkolwiek innej giełdy kryptowalut.

Aby rozpocząć handel, upewnij się, że zdeponowałeś swoje środki. Binance pozwala na trading w parach walutowych z BTC, ETH, BNB i USDT.

Po wpłaceniu środków, w prawym górnym menu wybierz “Exchange” > “Basic” lub “Advanced”, aby załadować ekran handlu. W tym artykule korzystamy z widoku podstawowego.

Po prawej stronie ekranu wybierz zakładkę BTC, ETH, BNB lub USDT, w której chcesz dokonywać transakcji. Następnie wybierz z listy żądaną walutę. Możesz również użyć opcji wyszukiwania lub stworzyć listę ulubionych walut klikając gwiazdę obok dowolnej waluty.

Po załadowaniu żądanej waluty, zwróć uwagę na lewą kolumnę, która pokazuje ceny w kolorze czerwonym. Są to ceny po których ludzie są skłonni sprzedawać swoje kryptowaluty. W dolnej części kolumny, w kolorze zielonym znajdują się oferty kupna. Liczba znajdująca się w środku kolumny pokazuje ostatnią cenę sprzedaży.

Teraz, aby złożyć zlecenie kupna, użyj zielonego, środkowego okienka pod wykresami, które znajduje się po prawej stronie.

Możesz ręcznie wprowadzić cenę, po której chcesz dokonać zakupu, ale lepszym sposobem jest kliknięcie liczby w lewej kolumnie.

Następnie można wpisać kwotę waluty, którą chcemy kupić lub kliknąć przyciski 25%, 50%, 75% lub 100%, które wypełnią ją kwotą zależną od tego, ile mamy dostępnych środków.

Po złożeniu zamówienia, będzie ono widoczne pod spodem w sekcji “Open orders” do momentu, aż zlecenie nie zostanie wykonane.

Po zrealizowaniu transkacji, Twoja nowa waluta będzie dostępna w menu “Deposits / Withdrawals”. Teraz możesz wypłacić ją do wybranego przez siebie portfela.

Wspierane kryptowaluty Binance

Binance jest często chwalony za dużą różnorodność obsługiwanych kryptowalut. Handlowcy mogą korzystać z platformy, aby handlować wieloma cyfrowymi walutami, w tym między innymi Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Ethereum, Ethereum Classic, EOS, Dash, LiteCoin, NEO, GAS, Zcash, Dash, Ripple i inne.

Jak wspominaliśmy wcześniej, Binance obsługuje również wiele tokenów, w ramach ICO.

Obecnie Binance bardzo szybko dodaje nowe kryptowaluty i tokeny, co pozwala na ich zakup w niskiej cenie, a co za tym idzie na spore zyski.

Aktualnie na giełdzie można handlować w parach walutowych z BTC, BNB, ETH i USDT.

Binance Token – BNB

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest natywny token Binance, który została wydanay podczas własnego ICO giełdy. Binance Coin (BNB) może być używana do płacenia prowizji, a także będzie użyteczna po zrealizowaniu planów stworzenia zdecentralizowanej giełdy, gdzie będzie stanowiła jedną z kluczowych, bazowych walut.

Sam zakup Binance Coina może być dobrą inwestycją na przyszłość, ponieważ giełda planuje wykorzystać swoje zyski, aby co kwartał skupować część monet, a następnie je zniszczyć: zmniejszając tym samym podaż i czyniąc je bardziej wartościowymi dla posiadaczy.

“Co kwartał będziemy przeznaczać 20% naszych zysków na odkupienie BNB i zniszczenie ich, aż do momentu, gdy odkupimy 50% wszystkich BNB (100MM). Wszystkie transakcje wykupu będą ogłaszane na łańcuchu bloków. Ostatecznie zniszczymy 100MM BNB, pozostawiając 100MM BNB w obiegu”.

Limity i opłaty Binance

W momencie pisania tego artykuu, średnia opłata wynosi 0,1% każdej transkacji dokonanej przez użytkownika . Ci, którzy zdecydują się zapłacić prowizję za pomocą tokenu BNB, mogą otrzymać aż 50% zniżki. Binance z pewnością oferuje jedne z najniższych opłat transakcyjnych na rynku.

Prowizja za wypłatę różni się dla każdej z kryptowalut. Na przykład, za wypłatę BTC zapłacimy 0.0004 BTC. Podczas wypłacania ETH, prowizja wynosi 0.003 ETH. Jeżeli chcesz zapoznać się z pełną tabelą opłat i prowizji, możesz ją sprawdzić na oficjalnej stronie: LINK

Jeśli chodzi o limity, nie ma limitu wpłacanych kryptowalut. Jednak bez weryfikacji, na użytkowników są nałożone limity dotyczące wypłat.

Aby mieć dużo większą swobodę podczas korzystania z platformy warto przejść na poziom 2, weryfikując swoje konto.

Obsługa klienta Binance

Aby giełda kryptowalut odniosła sukces, niezbędne jest, aby posiadała świetny zespół obsługi klienta, który jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania i prośby użytkowników w odpowiednio którkim czasie. Obsługa klienta w Binance jest bardzo dobra, zespół ten reaguje bardzo szybko i potrafi zaoferować profesjonalną pomoc dla potrzebujących traderów. Zgłoszenia do działu wsparcia technicznego są składane za pomocą formularza online dostępnego na stronie internetowej, a odpowiedzi udzielane są za pośrednictwem poczty elektronicznej. Aktualnie Binance nie posiada na swojej stronie czatu na żywo oraz numeru telefonu, pod którym klienci mogliby skontaktować się z zespołem wsparcia technicznego.

Poza obsługą klienta, Binance na swojej stronie zamieszcza obszerne FAQ i artykuły, które mają pomóc użytkownikom przyzwyczaić się do giełdy i sposobu jej funkcjonowania.

Jeśli potrzebujesz skontaktować się z pomocą techniczną, upewnij się, że dostarczasz jej wystarczająco dużo informacji, aby zespół mógł rozwiązać twój problem za pierwszym razem. Aby szybko przejść przez proces, zazwyczaj należy podać szczegółowe dane, takie jak adresy portfeli, godziny transakcji i wszelkie inne przydatne informacje.

Opinie o giełdzie Binance

Binance, pomimo że jest to dosyć świeża giełda kryptowalut, bez wątpienia jest jedną z największych oraz najbardziej popularnych tego typu platform na świecie.

Obecnie silnik dopasowujący giełdy jest w stanie przetwarzać około 1,4 mln zleceń na sekundę, dzięki czemu jest to jedna z najszybszych giełd dostępnych na rynku.

Dodatkowo, giełda działa na wszystkich formach urządzeń, w tym web, Android, WeChat i HTML5. Osoby nie posługujące się językiem angielskim z pewnością ucieszy wiadomość, że Binance oferuje także obsługę w języku polskim.

W oparciu o wszystko, co zostało dotychczas nakreślone, Binance jest bez wątpienia wiodącą giełdą kryptowalut, która w swojej ofercie ma bardzo niskie opłaty oraz wspiera bardzo dużo projektów.

Binance ma dostęp do bogatych zasobów i partnerów, są więc szanse, że będzie się dalej rozwijać i oferować swoim klientom jeszcze lepsze usługi.

Czytając opinie o Binance na forach lub mediach społecznościowych, użytkownicy zazwyczaj uważają ją za najlepszą giełdę kryptowalut na rynku. Klieci cenią sobie Binance głównie za wysoki poziom bezpieczeństwa, bardzo dużą płynność rynków, wsparcie dla setek różnych, nawet najmniejszych projektów, a także ze względu na dobrze znanego i lubianego CEO – Changpenga Zhao. Wśród negatywnych opinii możemy przeczytać głównie narzekanie na brak możliwości zakupu kryptowalut, przy pomocy walut fiducjarnych.

Skomentuj lub zostaw opinię