Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gospodarz Shark Tank Kevin O'Leary oczekuje, że BTC wzrośnie po uchwaleniu ustawy regulującej stablecoiny, co jego zdaniem nastąpi po listopadowych wyborach do Kongresu USA.

Kevin O'Leary, znany również jako Mr. Wonderful, uważa, że jest bardzo prawdopodobne, iż ustawa dot. stablecoinów może zostać uchwalona przez Kongres USA po 8 listopada. Ustawa jest popierana przez większość ustawodawców, ponieważ czyni dolara amerykańskiego domyślną walutą płatniczą na całym świecie.

Chociaż nie dotyczy bitcoina, będzie to pierwsze prawo uchwalone przez amerykańskich regulatorów dla kryptowalut. Inwestorzy instytucjonalni wykażą duże zainteresowanie stablecoinami i wleją w niego swój kapitał. Powiedziałbym więc, że wielu będzie chciało kupić bitcoina teraz do długoterminowego przechowywania, aby poczekać na ten wynik. Kryptowaluty nie da się zatrzymać. Albo dołączasz do fali, albo się w niej gubisz.

Dodał, że duzi inwestorzy poczują się pewniej wiedząc, że stablecoiny są uregulowane. Daje to bitcoinowi szansę na wyjście z przedziału cenowego 19 000- 20 000 USD. O'Leary przyznał, że ryzyko związane z inwestowaniem w bitcoina i inne kryptowaluty zawsze istnieje. Ale istnieje również ryzyko przegapienia szansy.

Kryptowaluty pojawią się na S&P 500?

Gospodarz Shark Tank jest przekonany, że kryptowaluty staną się sektorem 12 indeksu S&P 500 w ciągu następnej dekady, ponieważ do tego czasu wiele banków i dostawców technologii finansowych będzie korzystać z najnowszej technologii.

Brakuje nam jasnych regulacji prawnych. Kiedy regulatorzy będą kontrolować kryptowaluty, nastąpi przepływ kapitału do tego sektora, jakiego nigdy wcześniej nie widziałeś. Są osoby, które krytykują mnie za to, że jestem zdecydowanym zwolennikiem przyszłości kryptowalut. Ale dzięki najnowszym technologiom, które mogą usprawnić i przyspieszyć przetwarzanie transakcji na całym świecie, po prostu nie będziecie mieli wyboru i będziecie musieli je zaakceptować.

Wcześniej gospodarz podcastu Shark Tank nazwał bankructwo głównych firm kryptowalutowych podczas spowolnienia rynkowego dobrodziejstwem dla branży, ponieważ zwolni miejsce dla silniejszych graczy.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.