Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Giełda Binance przeprowadziła dwudzieste czwarte kwartalne spalanie tokenów BNB. Platforma usunęła z obiegu 1,99 miliona monet o wartości ponad 484 milionów dolarów.

W 2017 r. firma uruchomiła program spalania, aby usunąć z obiegu 100 milionów BNB - połowę całkowitej podaży. Od 2021 r. liczba monet do usunięcia jest obliczana automatycznie przy użyciu formuły Auto-Burn.

Z całkowitej liczby monet zniszczonych w drugim kwartale, 747,5 BNB pochodziło z programu Pioneer Burn. Program ten usuwa z obiegu tokeny, które zostały utracone przez ich prawowitych właścicieli.

W poprzedniej rundzie w kwietniu 2023 r. Binance spaliło 2,02 mln monet o wartości ponad 676 mln USD.

Spalanie BNB jako sposób na rekompensatę ofiar hacków?

Według ofiar oszustwa PopcornSwap, giełda mogła wykorzystać mechanizm wycofywania tokenów, aby zwrócić im skradzione BNB o wartości około 15 milionów dolarów, niemniej jednak tego nie zrobiła.

W styczniu 2021 r. zespół stojący za projektem DeFi obsługiwanym przez Binance Smart Chain sprzeniewierzył 48 000 BNB (wówczas ~ 2,2 mln USD). Giełda zamroziła środki, ale nie podjęła próby zwrotu pieniędzy ofiarom. Neonmatrixbox spekuluje, że brak działań wynika z jej scentralizowanego charakteru, który jest sprzeczny z deklarowanymi zasadami Binance.

Powiedział, że od tego czasu giełda nie kontaktowała się w sprawie incydentu. Grupa ofiar próbowała uzyskać odpowiedzi, kontaktując się z działem pomocy technicznej, bezpośrednio z dyrektorem generalnym Binance Changpeng Zhao, angażując renomowanych prawników i innymi kanałami.

Według inwestorów giełda ma wszelkie możliwości odzyskania skradzionych środków. Platforma posiada mechanizm wypalania BNB, dzięki któremu zablokowane monety mogą zostać zniszczone, a następnie ponownie wyemitowane w celu odzyskania strat.

Neonmatrixbox zauważył, że użytkownicy PopcornSwap przeprowadzili audyt na własną rękę, określając dokładną liczbę poszkodowanych osób i należne kwoty. Dodał, że Binance nie musi przeprowadzać własnego dochodzenia.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.