Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Human Rights Foundation (HRF) przyzna 20 BTC (około 600 000 USD w momencie pisania tego tekstu) deweloperom za ulepszenia protokołu bitcoina.

Program bounty koncentruje się na dziesięciu ulepszeniach open source pierwotnej kryptowaluty, z których sześć dotyczy portfeli mobilnych.

Jednym z zadań będzie znalezienie błędów w komponentach projektowych open source dla projektów bitcoinowych, które obecnie w dużym stopniu opierają się na zastrzeżonym oprogramowaniu Figma. Celem jest zapewnienie programistom bezpłatnego dostępu do przewodnika po interfejsie użytkownika bitcoina.

Innym celem będzie rozwój zdecentralizowanego protokołu sieci społecznościowych Nostr, który zapewnia kompleksowe, bezserwerowe prywatne wiadomości poprzez przekazywanie.

Za każde z ulepszeń deweloperzy otrzymają 2 BTC (około 60 000 USD) od Bitcoin Development Fund, podmiotu powiązanego z HRF.

Według dyrektora ds. strategii HRF Alexa Gladsteina, program bounty powinien przyspieszyć rozwój dodatkowych funkcji protokołu, a w rezultacie zwiększyć wolność finansową dysydentów i działaczy na rzecz praw człowieka na całym świecie. Gladstein powiedziała:

"HRF postrzega bitcoina jako aspekt walki o prawa człowieka. Obrońcy praw człowieka są nieustannie atakowani za pośrednictwem swoich kont bankowych. Bitcoin pozwala im kontynuować swoją pracę."

Program nagród potrwa do końca 2024 roku.

Przypomnijmy, że latem 2021 r. Fundacja Praw Człowieka i giełda instrumentów pochodnych BitMEX przekazały 150 000 USD deweloperowi bitcoinów Kelvinowi Kimowi za jego wkład w rozwój wersji alfa protokołu Utreexo, który zmniejszył rozmiar UTXO bez narażania bezpieczeństwa sieci.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.