Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Ekosystem Bitcoin Gold obejmuje kryptowalutę, która została opracowana przez niezależnych deweloperów i ochotników. Jest to hard fork (twarde rozwidlenie) łańcucha charakterystycznego dla tradycyjnego Bitcoina. Oznacza to, że nowa gałąź łańcucha Bitcoin posiada taką samą historię transakcji aż do momentu powstania rozwidlenia. Jest to zupełnie nowa sieć, będąca odrębną kryptowalutą, która jednak istnieje równolegle z łańcuchem głównego Bitcoina. W związku z tym w wielu aspektach Bitcoin Gold jest podobny do tradycyjnej waluty Bitcoin. Na przykład oferowany jest taki sam czas przetwarzania transakcji (10 minut) oraz taki sam maksymalny limit dostępnych monet (21 milionów).

Bitcoin Gold (BTG) to kryptowaluta, która została ogłoszona 23 października 2017 roku, a na rynek została wprowadzona 12 listopada 2017 roku. Wzbudziła ona sporo kontrowersji jeszcze przed wprowadzeniem jej na rynek. Branża krytykowała między innymi to, że deweloperzy rozwijali bloki w izolacji, a część z nich została zarezerwowana dla potrzeb dalszego rozwoju.

W systemie Bitcoin Gold dostępna jest kryptowaluta korzystająca z technologii Equihash umożliwiającej kopanie nowych bloków oraz transakcji. W przypadku Bitcoina potrzebny jest drogi sprzęt do kopania, a Bitcoin God można wydobywać przy wykorzystaniu sprzętu, który jest tańszy, łatwiej dostępny i bardziej powszechny. Oznacza to, że waluta jest o wiele bardziej zgodna z początkową wizją twórcy oryginalnego Bitcoina. Jeśli chodzi o dystrybucję to wykorzystana została metoda taka sama jak w przypadku kryptowaluty Bitcoin Cash (BTC). Właściciele prywatnych kluczy dostali Bitcoin Gold w wielkości odpowiadającej jednej jednostce Bitcoin Cash.

Kolejną ważną cechą jest możliwość przechowywania Bitcoin Gold (BTG) w bezpiecznych portfelach obsługujących Bitcoin, które gwarantują kontrolowanie kluczy prywatnych. Niektóre portfele umożliwiają dostęp bezpośredni do środków, a inne wymagają korzystania z dodatkowych technologii. Zweryfikowane portfele, które obsługują waluty BTC oraz BTG zostały uwzględnione na stronie głównej kryptowaluty Bitcoin Gold. W Internecie można znaleźć bardzo wiele porad związanych z pobieraniem BTG z różnych popularnych portfeli, takich jak na przykład Bitcoin Core, Electrum, Mycelium, itp.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.