Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Południowokoreańska giełda kryptowalut Bithumb została po raz kolejny wystawiona na sprzedaż. Prawdopodobnym powodem jest policyjne dochodzenie w sprawie jej dyrektorów.

Kolejna próba sprzedaży giełdy Bithumb

Według lokalnych mediów Herald Corporation, giełda Bithumb może po raz kolejny zostać sprzedana. W sieci pojawiły się informację, że za próbę sprzedaży jest odpowiedzialna firma doradcza Samjong KPMG.

Samjong KPMG otrzymała również kilka listów od zainteresowanych nabywców, z których część działa poza Koreą Południową. Według niektórych informacji, kwota za jaką wystawiono Bithumb to od 500 mld do 700 mld won (~430 mln dolarów do 604 mln dolarów).

Spory dotyczące praw zarządzania i konfliktu interesów pomiędzy udziałowcami mogą doprowadzić do unieważnienia transakcji. Podobno problematyczna hierarchia giełdy, może skomplikować każdą próbę sprzedaży firmy.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Bithumb został wystawiony na sprzedaż. W 2018 r. BK Global Consortium nie było w stanie zrealizować transakcji zakupu platformy za 345 mln USD.

Udziałowcy z sektora bankowości inwestycyjnej w Korei Południowej (IB) twierdzą, że sprzedaż giełdy wydaje się być strategią wyjścia dla jej założycieli. Według anonimowego informatora:

"W miarę jak trwa spór o prawa do zarządzania i spory prawne, spekulujemy, że inwestorzy próbują odzyskać swoje inwestycje i wydostać się ze spółki".

Oprócz nabycia firmy o wątpliwej reputacji, każdy nabywca Bithumb będzie musiał poradzić sobie ze zmieniającymi się w Koreii przepisami. W oparciu o prawo uchwalone na początku tego roku, platformy będą teraz musiały dostosować się do ścisłych standardów raportowania.

Dochodzenie ws. Bithumb

Wiadomość o planowanej sprzedaży pojawiła się w czasie, gdy kierownictwo giełdy jest przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez organy ścigania w Korei Południowej. Wcześniej, we wrześniu, policja w Seulu dokonała nalotu na siedzibę firmy w związku z zarzutami o oszustwo.

Prezes Bithumb, Lee Jung Hoon, jest również objęty dochodzeniem w związku z rolą, jaką odegrał w projekcie BXA. Token BXA zebrał około 25 milionów dolarów od inwestorów, jednak nie został umieszczony na platformie.

Południowokoreańska giełda również wielokrotnie padała ofiarą hakerów. W grudniu 2019 roku rząd wysłał do Bithumba wezwanie do zapłaty podatku na kwotę 69,3 mln dolarów.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.