Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Fundacja Ethereum (EF) - organizacja non-profit, która wspiera drugi co do wielkości protokół blockchain - ujawniła, że jej majątek opiewa na około 1,6 miliarda dolarów. Z tego 1,3 miliarda dolarów jest rozdzielone w aktywach cyfrowych (głównie ETH), podczas gdy około 300 milionów dolarów to inwestycje nie związane z kryptowalutami.

EF sprzedał ETH na ATH

W swoim raporcie finansowym Ethereum Foundation ujawniła, że 99,1% jej całkowitych zasobów kryptowalutowych jest ulokowanych w ETH. Kwota ta stanowiła 0,297% całej podaży ETH na koniec marca 2022 r. EF powiedziała, że wierzy w potencjał Ethereum, a te zasoby reprezentują tę długoterminową perspektywę.

Pomimo tego, że organizacja jest zdecydowanym zwolennikiem Etheru, sprzedała część swoich zasobów aktywów cyfrowych, gdy ETH był blisko swojego rekordowego poziomu. Rekordowa cena tego aktywa została osiągnięta w listopadzie 2021 r. - przy poziomie prawie 4 900 dolarów.

Ponadto organizacja poinformowała, że zaczęła zwiększać swoje oszczędności w aktywach niekryptograficznych. Posunięcie to może zapewnić większy margines bezpieczeństwa dla podstawowego budżetu EF i umożliwić jej "dalsze finansowanie projektów niezwiązanych z podstawową działalnością, ale o wysokiej dźwigni finansowej, w czasie pogorszenia się koniunktury na rynku".

W raporcie przedstawiono również sposób, w jaki EF zarządzał swoimi wydatkami w całym 2021 roku. W ubiegłym roku jednostka wydała około 48 mln USD. Z tego 20 mln USD stanowiły wydatki zewnętrzne, w tym dotacje, finansowanie przez osoby trzecie, nagrody, sponsoring i alokacje delegowanych domen. Pozostałe 28 milionów dolarów zostało rozdzielone pomiędzy zespoły i projekty społeczności EF.

Fundacja Ethereum jest częścią większej społeczności podmiotów i osób, które wspierają ekosystem Ethereum. Wszystkie te podmioty finansują rozwój protokołu, rozwijają społeczność i są jego zwolennikami.

Zobacz również: Kup Ethereum za pomocą karty bankowej i PayPal - poradnik

Poprzednie przypadki, kiedy EF sprzedawał swoje udziały w ETH

Warto wspomnieć, że w 2017 roku fundacja sprzedała 70 000 ETH. Co ciekawe, do podjęcia tej decyzji skłonił ją Vitalik Buterin - współzałożyciel Ethereum:

Udało mi się nakłonić Fundację Ethereum do sprzedaży 70 000 ETH w zasadzie na samym szczycie. To podwoiło teraz nasz pas startowy, więc była to jedna dobra decyzja, która miała duży wpływ.

W maju 2021 r. Ether wzrósł do nowego ATH wynoszącego około 4000 USD. Następnie EF sprzedała 35 000 ETH ze swojego skarbca.

Ostatnia sprzedaż miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku - jeden dzień po osiągnięciu rekordu wszechczasów na poziomie prawie 4 900 USD. Wówczas organizacja wysłała na giełdę Kraken 20 000 ETH w ramach transakcji o wartości prawie 100 mln USD.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.