Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Ustawodawca z Hongkongu Johnny Ng Kit-chong zaprosił giełdę kryptowalut Coinbase i inne platformy aktywów cyfrowych do swojego kraju.

"Niniejszym zapraszam wszystkich globalnych operatorów handlu aktywami wirtualnymi, w tym Coinbase, do Hongkongu na oficjalne działania i dalsze plany rozwoju. Proszę o kontakt, z przyjemnością udzielę wszelkiej pomocy."

W wywiadzie dla WSJ, szef Coinbase Brian Armstrong wyraził przekonanie, że Stany Zjednoczone dojdą do "właściwego rozwiązania" dla branży kryptowalutowej, "nawet jeśli zajmie to trochę czasu". Wierzy, że przedsiębiorcy, którzy opuścili kraj, powrócą po tym czasie.

W październiku 2022 r. lokalne Biuro Usług Finansowych i Skarbu wydało oświadczenie o złagodzeniu ograniczeń dotyczących kryptowalut i chęci współpracy z dostawcami usług związanych z wirtualnymi aktywami.

W styczniu 2023 r. sekretarz finansowy Hongkongu Paul Chan powiedział, że jurysdykcja jest gotowa na przyjęcie firm kryptowalutowych z całego świata. Urzędnik stwierdził, że władze niedawno sfinalizowały system licencjonowania dla branży.

W kwietniu Sąd Najwyższy w Hongkongu uznał aktywa cyfrowe za własność. W tym samym miesiącu lokalne władze wezwały banki do obsługi regulowanych platform kryptowalutowych.

Giełdy Huobi i OKX złożyły wnioski o licencję dostawcy usług wirtualnych aktywów od Komisji Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych w Hongkongu.

Dla przypomnienia, SEC pozwała wiodące giełdy kryptowalut Binance i Coinbase w dniu 5 czerwca. Ta druga odmówiła zmiany swojego modelu biznesowego pomimo pozwu regulatora.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.