Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

MicroStrategy kupiło kolejne 229 BTC!

Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Amerykański producent oprogramowania i analityki biznesowej, MicroStrategy Incorporated dokonał kolejnego zakupu 229 jednostek Bitcoin (BTC) za sumę 10 milionów dolarów. Najnowsze posunięcie firmy zostało ogłoszone na Twitterze przez jej dyrektora generalnego Michaela Saylora.

Odkąd firma ogłosiła swój pierwszy zakup Bitcoinów w sierpniu 2020 roku, a także przyjęcie cyfrowej waluty jako aktywów rezerwy skarbowej (TRA), jej szał zakupowy nie ustaje. Początkowy zakup 21 454 BTC o wartości 250 milionów dolarów to była tylko namiastka. Firma aktualnie posiada łącznie 92 079 BTC.

Jak zauważył Michael Saylor, całkowite udziały w BTC zostały nabyte za około 2,251 miliarda dolarów, po średniej cenie 24 450 dolarów za monetę. W oparciu o obecną cenę BTC na poziomie ok. 39 000 USD, firma posiada obecnie ok. 3,8 mld USD w Bitcoinie.

Michael Saylor zawsze utrzymywał pozytywne stanowisko, jeśli chodzi o potencjalną wyższość Bitcoina jako magazynu wartości i zabezpieczenia przed inflacją. Poza MicroStrategy, Saylor przyjął postawę ewangelisty BTC z określoną misją, aby pomóc korporacjom zachować ich bilanse za pomocą inwestycji w Bitcoina.

Zakup BTC przez MicroStrategy: Wykorzystanie spadku cen

Ogólną zasadą inwestowania w ekosystem walut cyfrowych, i to na każdym rynku, jest kupowanie nisko i sprzedawanie, gdy ceny są wysokie. Wydaje się, że nikt nie rozumie tej zasady lepiej niż MicroStrategy, ponieważ firma jest znana z nabywania BTC właśnie wtedy, gdy rynek obserwuje korektę.

Globalny przemysł kryptowalutowy, prowadzony przez BTC, doświadcza spadku od czasu, gdy Elon Musk ujawnił, że Tesla Inc przestanie akceptować płatności Bitcoin za swoje samochody elektryczne z powodu wysokiego zużycia energii przez tę kryptowalutę. W oparciu o te niedźwiedzie wiadomości, BTC spadł z wysokiego poziomu 57 939,36 USD do niskiego 39 000 USD w ciągu ostatnich 7 dni. Ta nieregularna fluktuacja cen stanowiła dla Saylora wielką zachętę do tego, aby dokonać zakupów.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.