Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Sąd w Holandii zatrzymał dewelopera Tornado Cash Alexeya Pertseva w areszcie co najmniej do końca listopada. Taką informację podał serwis The Block, powołując się na jego żonę Ksenię Malik.

Według niej, sąd niesłusznie odrzucił apelację i nie wziął pod uwagę argumentów obrony.

Poinformowała również o planach holenderskiej prokuratury dotyczących zajęcia i sprzedaży na aukcji majątku Pertseva. Na temat tego, że samochód zarekwirowany w dniu zatrzymania dewelopera pójdzie pod młotek, prawnik Malika powiedział.

W tej chwili tylko samochód, ale myślę, że w każdej chwili mogą przyjść i zabrać coś innego.

Holenderska prokuratura oraz Służba Informacji i Dochodzeń Finansowych nie odpowiedziały na prośbę publikacji.

Sankcje nałożone na Tornado Cash

8 sierpnia OFAC umieścił stronę Tornado Cash, a także 39 adresów powiązanych z Ethereum i 6 USDC, na liście sankcji w związku z podejrzeniem wyprania ponad 7 miliardów dolarów.

12 sierpnia holenderskie władze aresztowały Pertseva. Później sąd zatrzymał dewelopera w areszcie i wyznaczył 90-dniowy termin pierwszej rozprawy.

Wiec na jego poparcie odbył się 22 sierpnia w Amsterdamie. Uczestnicy stwierdzili, że open source nie jest przestępstwem i że władze powinny ścigać prawdziwych przestępców.

Dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Kraken, Jess Powell, nazwał sankcje przeciwko Tornado Cash niekonstytucyjnymi, podczas gdy analitycy TRM Labs określili je jako wyzwanie dla zgodności z przepisami.

Członek Izby Reprezentantów USA Tom Emmer również wyraził krytykę. Jego zdaniem ograniczenia dotyczące miksera zagrażają prywatności i innowacyjności. Zażądał on od sekretarza skarbu Janet Yellen wyjaśnień na temat działań OFAC.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.