Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Na początku tego tygodnia inżynier DevOps z Ethereum złożył pull request dotyczący kodu konfiguracji połączenia sieci testowej Ropsten, który można zobaczyć w repozytorium GitHub. Dla niewtajemniczonych, sieć testowa Ropsten została stworzona przez Ethereum Foundation prawie pięć lat temu i jest uważana za jedną z najlepszych replik dla blockchaina Ethereum.

Połączenie, które oznacza koniec architektury PoW, zasadniczo połączy obie warstwy w jeden łańcuch oparty na PoS. Według Terence'a Tsao z Prysmatic Labs, geneza połączenia sieci testowej Ropsten jest zaplanowana na 30 maja.

Główny programista Tim Beiko potwierdził wcześniej, że połączenie w głównej sieci prawdopodobnie zostanie uruchomione kilka miesięcy po czerwcu, a nie wcześniej.

Jednak połączenie w Ropsten zademonstruje rzeczywiste połączenie Ethereum z Beacon Chain, gdy sieć ostatecznie zakończy swoją transformację. Preston Van Loon, główny programista Ethereum, przyznał również, że to wydarzenie jest ogromnym kamieniem milowym w testach zmierzających do połączenia ETH z siecią główną, które ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Jednak w miarę zbliżania się fuzji deweloperzy przeprowadzają testy w nowych infrastrukturach, aby zbadać mechanikę sieci i gotowość klientów.

Na przykład w kwietniu uruchomiono "Shadow fork", mechanizm służący do "testowania założeń dotyczących synchronizacji i wzrostu stanu", jak wyjaśnił Parithosh Jayanthi, programista z Ethereum Foundation. Test ten umożliwia programistom znalezienie istotnych luk w kodzie, które w przeciwnym razie mogłyby zostać niezauważone przy użyciu sieci devnet.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.