Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Kurs ALGO zaliczył spadek. W ciągu ostatnich 24 godzin, altcoin jest ponad 4% na minusie. Wydaje się, że ten spadek jest częściowo spowodowany wiadomościami, które pojawiły się wczoraj wieczorem. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uznała ALGO za papier wartościowy w nowym pozwie.

Algorand a papier wartościowy? SEC mówi, że tak jest

Wczoraj SEC oskarżyła giełdę Bittrex o oferowanie papierów wartościowych bez posiadania odpowiednich licencji.

Oferowanie nielegalnych papierów wartościowych jest poważnym przestępstwem, a SEC próbuje obecnie postawić to piętno na kilku kryptowalutach. O tym, czy jest to uzasadnione, czy nieuzasadnione, będzie musiał zdecydować sędzia. Jednym z takich przypadków jest pozew dotyczący XRP.

Ale do listy możliwych papierów wartościowych kryptowalut, SEC dodał wczoraj kilka nowych projektów. W pozwie wymienia kryptowaluty Dash (DASH), Monolith (TKN) Naga (NGC), Real Estate Porotocoll (IHT) i OMG Network (OMG). Ale chyba najbardziej ważną kryptowalutą, którą wymieniła Komisja, jest Algorand (ALGO).

Przewodniczący SEC wcześniej pochwalił Algorand

Algorand to sieć, na której można budować aplikacje. ALGO, natywna kryptowaluta sieci, ma całkowitą wartość rynkową 1,5 miliarda dolarów, plasując się na miejscu 40 największych kryptowalut. W ciągu ostatnich 24 godzin altcoin spadł o 4,5% wartości.

Ten spadek może wynikać z próby SEC, aby oznaczyć ALGO jako papier wartościowy. W rzeczywistości oznaczałoby to skutecznie, że kryptowaluta nie byłaby już dozwolona w Stanach Zjednoczonych. Czy faktycznie dojdzie do tego, jeśli sędzia przyjmie opinię SEC, jest wątpliwe. W odpowiedzi dla Decrypt, prawnik J.W. Verret stwierdza:

"Nie sądzę, aby te roszczenia mogły przetrwać wyzwanie w sądzie, […] myślę, że strony zawrą ugodę, a my nie otrzymamy ostatecznej odpowiedzi i dlatego SEC wysuwa te agresywne roszczenia".

Co ciekawe, przewodniczący SEC Gary Gensler wielokrotnie wypowiadał się pozytywnie o Algorand. Na przykład na pewnym wydarzeniu podobno powiedział: "Silvio [założyciel Algorandu] ma świetną technologię, może się sprawdzić, mógłbyś zbudować na niej Ubera."

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.