Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hester Peirce pełniąca rolę członka komisji SEC udzieliła ostatnio wywiadu dla serwisu Cointelegraph. Wynika z niego, że zmiany prawne dotyczące krypto są niezbędne i nieuniknione.

Konstruktywna krytyka SEC

Hester Peirce to osoba bardzo rozpoznawalna w amerykańskiej przestrzeni kryptowalutowej. Krypto Mama, bo taki przydomek został jej nadany przez społeczność krypto, od dawna walczy o uregulowanie oraz kryptowalut oraz nadanie im prawnego statusu. Krucjacie pani Peirce pomaga jej stanowisko w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. 3 października tego roku udzieliła obszernego wywiadu dla portalu Cointelegraph, w którym poruszyła kilka drażliwych kwestii.

Pierwszą z nich było niezwykle opieszałe tempo, z jakim SEC pracuje nad regulacją kryptowalut.

“Podczas gdy my byliśmy bardzo ostrożni w zakresie udzielania wskazówek [dotyczących kryptowalut] coraz bardziej rosło z każdej strony; zarówno od osób związanych z przestrzenią krypto, jak i od tradycyjnych instytucji finansowych, które prosiły nas o poradę [prawną]. Dlatego też uważam, że będziemy zmuszeni w końcu stawić czoła temu problemowi w najbliższych latach” – podkreśla Hester Peirce.

Krypto Mama dodaje również, że rola prawnego regulatora rynku wymaga dokładnego przemyślenia swojego stanowiska oraz współpracy ze społecznością krypto:

“Musimy zastanowić się co wprowadzamy jako regulator oraz jaką powinniśmy odegrać rolę. To jest też rozmowa, którą musimy odbyć nie tylko my w SEC, ale też deweloperzy DeFi oraz społeczność użytkowników kryptowalut. Kongres też musi odpowiedzieć sobie na powyższe pytania, tak, abyśmy mogli otrzymać od niego należyte dyrektywy dotyczące tego, w jaki sposób mamy zająć się problemem regulacji krypto”.

Hester Peirce podkreśla również, że jej celem na najbliższe lata jest wspieranie innowacyjności oraz promowanie jej w szeregach SEC. Tylko współpraca z podmiotami finansowymi oraz organami regulacyjnymi może przynieść pożądane zmiany na lepsze.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.