Skip to content Skip to sidebar Skip to footer # #Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

W jednym z postów na blogu, firma Visa, zajmująca się technologią płatności, ujawniła swoje poglądy i aspiracje związane z kryptowalutami. Gigant płatniczy napisał na blogu, że skupia się na dostarczaniu jak największej wartości dla ludzi, firm i gospodarek, niezależnie od waluty, kanału i formy. Firma wspomniała także o roli kryptowalut i ich projektach z nimi związanych oraz stwierdziła, że chce pomóc w kształtowaniu i wspieraniu roli, jaką kryptowaluty odgrywają w przyszłości pieniędzy.

"Stablecoiny pojawiły się jako obiecująca, nowa innowacja płatnicza"

Globalny gigant płatniczy napisał na swoim blogu, że cyfrowe waluty zabezpieczone przez fiaty, powszechnie nazywane "stablecoinami", są obiecującą nową innowacją płatniczą, łączącą zalety walut cyfrowych ze stabilnością istniejących walut, takich jak dolar amerykański. Jest to koncepcja, która zyskuje na atrakcyjności nie tylko w dziedzinie fintech, ale także w instytucjach finansowych i bankach centralnych.

Visa była wcześniej częścią stowarzyszenia Libra Association, które rozwija kontrowersyjną walutę Libra. Firma zrezygnowała jednak ze współpracy z tym stowarzyszeniem, ze względu na kontrole regulacyjne, z ktorymi zmagał się projekt.

VISA współpracuje z kryptowalutowymi firmami

Visa poinformowała, że ściśle współpracuje z licencjonowanymi i regulowanymi cyfrowymi platformami, takimi jak Coinbase i Fold, aby stworzyć most łączący cyfrowe waluty, z jej obecną globalną siecią 61 milionów sprzedawców. Ponadto firma ujawniła, że ponad 25 portfeli kryptowalutowych połączyło swoje usługi z Visa, pozwalając użytkownikom na całym świecie, w łatwy sposób wydawać zgromadzone środki, przy pomocy kart. Visa od dłuższego czasu rozwija swoją strategię dot. cyfrowych walut. W ubiegłym roku zainwestowała w Anchorage, firmę budującą infrastrukturę bezpieczeństwa dla ekosystemu cyfrowych walut.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.