Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Giełda kryptowalut Coinbase Global Inc. podała zyski i straty za IV kwartał 2022 roku. Zwiększyli zyski pomimo tego, że łączna liczba użytkowników spadła w tym okresie.

I tak, przychód netto Coinbase wyniósł 605 milionów dolarów. Przekroczył on prognozy analityków (ci spodziewali się 588 milionów dolarów).

Krypto zima zrobiła jednak swoje. Przychód netto giełdy w IV kwartale 2022 roku był o 75% niższy niż w analogicznym okresie 2021 roku (2,5 mld dolarów), kiedy wiele kryptowalut było notowanych w pobliżu swoich ATH.

Za cały rok 2022 Coinbase zarobił 2,6 mld USD zysków netto. Rok wcześniej osiągnęły one wartość 3,6 miliarda dolarów.

Wolumen transakcji na platformie spadł o 12% do 322 milionów dolarów. Jednak przychody z subskrypcji i usług wzrosły o 34% do 283 milionów dolarów. Nawiasem mówiąc, ta pozycja przychodów stanowi prawie 50% ich całkowitego kwartalnego przychodu.

Przypomnijmy, że Coinbase zarabia na opłatach transakcyjnych, a także na przechowywaniu aktywów cyfrowych, stakingu i innych usługach.

Niektóre z tych przychodów mogą być zagrożone, ponieważ amerykańska SEC zaczęła mówić o możliwych ostrych środkach przeciwko stakingowi. Ukarali oni również giełdę kryptowalut Kraken grzywną w wysokości 30 milionów dolarów za świadczenie takich usług.

CEO Coinbase Brian Armstrong powiedział, że wierzy, iż staking jest ważnym elementem branży kryptowalutowej. I nawet podróżował do Waszyngtonu w poszukiwaniu krypto-sprawiedliwości.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.