Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Optimism, popularne rozwiązanie do skalowania warstwy 2 dla Ethereum, rozpoczął dziś długo oczekiwany airdrop swojego nowego tokena OP. Nagrodził w ten sposób wczesnych użytkowników projektu i innych wybranych użytkowników Ethereum. Darmowe tokeny trafiły do prawie 249 000 kwalifikujących się portfeli.

Airdrop został po raz pierwszy ujawniony w kwietniu, kiedy Optimism ogłosił plany uruchomienia zdecentralizowanej organizacji autonomicznej (DAO) wraz z tokenem OP, którego posiadacze mogą używać do głosowania w ramach społeczności. DAO planuje wykorzystywać przychody z opłat transakcyjnych Optimism do finansowania grantów przeznaczonych na "dobra publiczne", takie jak oprogramowanie open-source.

Optimism dostarcza tokeny do portfeli, które korzystały z sieci przed 23 czerwca 2021 r., Dodatkowe tokeny są oferowane stałym użytkownikom, tym, którzy uczestniczyli w zarządzaniu DAO na Ethereum, osobom, które przekazały darowiznę na platformę finansowania dóbr publicznych Gitcoin i innym. Niedługo planowane są kolejne airdropy.

Rozwiązania skalujące Ethereum umożliwiają szybsze, tańsze i bardziej energooszczędne transakcje, niż jest to obecnie możliwe w samej sieci głównej Ethereum. W przypadku Optimism wszystkie transakcje przeprowadzane na jej platformie blockchain są łączone w duże partie, a następnie przekazywane do sieci Ethereum za pomocą pojedynczej transakcji. Oficjalne konto Optimism zatweetowało o 15:10 ET.

NIE ogłosiliśmy jeszcze oficjalnie, ale już doświadczamy rekordowo wysokiego popytu. Wiedzieliśmy, że wszyscy będą podekscytowani, ale nie mogliśmy się doczekać #OPSummer.

Problemy z odbiorem airdropu

Airdrop Optimism został poprzedzony tweetami z giełd kryptowalutowych, takich jak OKX i AAX, informujących, że będą wspierać token OP. Chociaż drop jest już technicznie w toku, wielu użytkowników nie było w stanie odebrać swoich tokenów z powodu ogromnego popytu.

Niektórzy użytkownicy na Twitterze twierdzili, że wcześniej byli wymienieni jako kwalifikujący się do aidropu, ale teraz widnieją jako niekwalifikujący się. Optimism poinformował na Twitterze, że pracuje nad uruchomieniem dodatkowych serwerów. Następnie wyda oficjalne oświadczenie na temat procesu realizacji drou.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.