Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

W ramach większego nacisku na doświadczenie przeglądania sieci Web3, Opera będzie teraz wspierać osiem wiodących sieci blockchain i warstwy drugiej, a także niektóre zdecentralizowane aplikacje (dapps). Należą do nich Solana, Polygon, StarkEx, Ronin, Celo, Nervos i IXO.

Opera i Web 3

Użytkownicy Opery mogą uzyskać dostęp do tych sieci i ich różnych funkcji, w tym do Defi, dzięki najnowszym rozwiązaniom Opery dotyczącym przeglądania stron internetowych i portfeli Web3. Firma napisała we wpisie na blogu.

Od teraz użytkownicy mają dostęp do szerokiego ekosystemu Polygon lub Solana dApps lub korzyści płynących z warstwy 2 Defi poprzez DiversiFi napędzane przez StarkWare. Mogą również dbać o swoje Axies poprzez dostęp do Ronin.

Wprowadzając Polygon i StarkEx na swoją platformę , Opera pomaga swoim użytkownikom "korzystać z niższych opłat za gaz i szybszych transakcji".

Integracja różnych sieci blockchain i warstwy 2 pozwala firmie "pozostać agnostykiem łańcucha" i "bezproblemowo wprowadzić miliony użytkowników" na web3. Blog cytuje wypowiedź Jorgena Arnesena, EVP Mobile w Operze.

Odkąd zaczęliśmy działać w przestrzeni web3 w 2018 roku, przypieczętowujemy partnerstwa z najpopularniejszymi i najnowocześniejszymi blockchainami i dostawcami domen web3

Krypto przeglądarka Opery dla urządzeń mobilnych i desktopowych została wydana w połowie stycznia 2022 roku. Nazywa się Crypto Browser Project, a jej funkcje obejmują wbudowaną obsługę dappów i prosty portfel.

Obiecując dedykowane przeglądanie Web3, wersja beta Crypto Browser Project jest prekursorem "następnej generacji Web". Julia Szyndzielorz, Global Communications Lead w Opera napisała, na swoim blogu:

Crypto Browser Project zapewnia najlepszą, w pełni dedykowaną przeglądarkę Web3.

Trend Web3 staje się silniejszy

Opera szczyci się mianem pierwszej na świecie "natywnej przeglądarki Web3 z wbudowanym portfelem kryptowalutowym" od 2018 roku, kiedy to wprowadziła te funkcje jako część swojego doświadczenia w przeglądaniu stron internetowych.

W celu usunięcia ograniczeń związanych z niską prędkością i wysoką opłatą za gaz w funkcjach DeFi, Opera zintegrowała w zeszłym miesiącu DiversiFi napędzane przez Starkware. Ogłoszone dziś formalnie wsparcie przeglądarki dla Polygon i DiversiFi było w toku przez ostatnie kilka miesięcy.

Tymczasem w wyścigu o zdobycie znaczącej części powstającego Web3 obserwujemy nieustanny napływ funduszy do tej przestrzeni. Była partnerka a16z, Katie Haun, w zeszłym tygodniu zebrała 1,5 miliarda dolarów. Była to największa jak dotąd kwota zebrana przez kobietę-założyciela, na krypto inwestycje w projekt Web3.

Podobnie Yuga Labs, firma stojąca za Bored Ape Yacht Club (BAYC), zebrała w zeszłym tygodniu 450 milionów dolarów na inwestycje w metaverse i projekty web3.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.