Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Mniej więcej dwa lata po dodaniu Tethera (USDT) do swojego blockchaina, TRON osiągnął ważny kamień milowy. Blockchain wyprzedził Ethereum jako sieć z największą ilością USDT. W chwili obecnej ponad połowa wszystkich Tetherów w obiegu znajduje się w systemie Justina Suna.

TRC-20 USDT przewyższa ERC-20 USDT

Jeszcze w 2019 roku TRON zawarł partnerstwo z Tether - firmą stojącą za największym stablecoinem.

Wprowadzenie na TRON było dywersyfikacją dla Tethera, który w tym czasie korzystał głównie z blockchaina Ethereum (monety oparte na ERC20).

Dziś, dwa lata później, ilość USDT na ETH nie dominuje już jednak rynku. Na stronie internetowej Tethera możemy przeczytać, że całkowita autoryzowana ilość USDT na Ethereum wynosi około 23,4 miliarda dolarów.

Jednocześnie, autoryzowana ilość najbardziej popularnego stablecoina na blockchainie TRON wzrosła do około 24 miliardów dolarów.

Innymi słowy, na blockchainie TRON znajduje się największa ilość USDT. Przy niecałych 47 miliardach dolarów w USDT (jak wiadomo jeden USDT powinien być wspierany przez 1 USD), oznacza to, że USDT oparty na TRC20 odpowiada za ponad połowę całego obiegu.

Jak można się było spodziewać, założyciel TRONa, Justin Sun, szybko podkreślił "historyczny moment" na swoim profilu na Twitterze.

Z czasem Tether rozszerzył swój stablecoin również na inne sieci. Na dzień dzisiejszy OMNI jest trzecią co do wielkości siecią z ponad 1,3 biliona dolarów, następnie Solana (190 mld USD), EOS (70 mld USD), Liquid (16,5 mld USD), Algorand (14 mld USD) oraz SLP (6 mld USD).

Transakcje USDT na TRON już dawno wyprzedziły ETH

Już na miesiące przed opisanym wyżej osiągnięciem, liczba transakcji USDT opartych na TRC20 przewyższała te oparte na Ethereum.

Dane od CoinMetrics pokazują progres dziennych transakcji od momentu uruchomienia TRC20 USDT w 2019 roku.

coinmetrics

Jak pokazuje powyższy wykres, ERC20 USDT dominował przez większość kolejnego półtora roku. Sytuacja zmieniła się jednak na początku 2021 roku. Być może uciekając przed wysokimi opłatami za ETH, użytkownicy zaczęli wykorzystywać blockchain TRON do coraz większej liczby transakcji USDT.

W rezultacie liczba transakcji TRC20 USDT znacznie przewyższyła te w sieci Ethereum.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.