Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Według wpisu na blogu amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase, szersze wykorzystanie kryptowalut pozwoliłoby uniknąć bardzo dużej części istniejących opłat transakcyjnych. W rzeczywistości opłaty od tradycyjnych transakcji międzynarodowych za pośrednictwem banku wynoszą około 6 procent. W przypadku transakcji kryptowalutowych są znacznie, ale to znacznie niższe.

Kryptowaluty oferują rozwiązanie

Coinbase uważa, że Amerykanie wspólnie płacą bankom ponad 12 miliardów dolarów opłat rocznie za transakcje międzynarodowe. W poście na blogu czytamy:

"Opłaty za transakcje w USA są na poziomie 6,18 procent. Oznacza to, że średnio Amerykanie płacą 12 miliardów w opłatach transakcyjnych każdego roku."

Opłaty transakcyjne są tak wysokie, ponieważ składają się z dwóch części. Po pierwsze z prowizji dla banku, a po drugie z opłat za konwersję między dwoma walutami.

Na przykład transakcje z bitcoinem (BTC) i ethereum (ETH) są znacznie tańsze. Niezależnie od przesyłanej kwoty, transakcja BTC kosztuje około 1,50$, a transakcja ETH 75 centów. Dodatkowo, taka transakcja kryptowalutowa trwa średnio kilka minut. Międzynarodowa transakcja bankowa może trwać nawet 10 dni.

Na podstawie szacunków, transakcje kryptowalutowe są o 96,7 procent tańsze niż tradycyjne transakcje międzynarodowe, jak podaje Coinbase. Te niezwykłe liczby pokazują, jak wielki potencjał mają cyfrowe waluty, aby radykalnie zmienić tradycyjny krajobraz finansowy.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, aż 1 miliard ludzi na świecie stale korzysta z transakcji międzynarodowych. Są to głównie migranci wysyłający pieniądze do krewnych w swoich krajach ojczystych.

Adopcja kryptowalut w fazie wzrostu

Obecnie ogólne wykorzystanie kryptowalut jest dość niskie. Na przykład "tylko" sześć procent Amerykanów je posiada. Odsetek tych, którzy faktycznie używają kryptowalut do codziennych transakcji, jest prawdopodobnie jeszcze znacznie niższy.

Jednak od 2019 roku widać wyraźny trend wzrostu liczby osób posiadających kryptowaluty. Ponadto zakup, przechowywanie i przesyłanie kryptowalut staje się coraz łatwiejsze i bardziej dostępne. Jeśli tak będzie dalej, najprawdopodobniej jest to kwestia czasu, zanim masy uznają korzyści płynące z ich używania.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.