Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

CoinMarketCap (CMC) uruchomił funkcję wymiany tokenów na swojej stronie internetowej poprzez integrację ze zdecentralizowaną giełdą Uniswap.

CMC jest jednym z najbardziej znanych agregatorów danych rynku kryptowalut w branży i od kwietnia 2020 roku jest własnością Binance.

Strony tokenów opartych na Ethereum w witrynie zawierają teraz ikonę swap, umożliwiając użytkownikom podłączenie portfela i wymianę między tokenami ERC-20. Platforma obsługuje portfele z MetaMask, Coinbase, Fortmatic, Portis i WalletConnect.

CMC zasugerował, że w przyszłości mogą pojawić się kolejne integracje z innymi DEX-ami i sieciami, przy czym w ogłoszeniu z 29 czerwca zauważono, że w tym momencie obsługiwane jest tylko Ethereum i Uniswap V1 i V2.

CMC odnotowało znaczny wzrost ruchu na stronie internetowej od początku roku, zwiększając się z 101 milionów całkowitych wizyt w styczniu do 272,32 milionów wizyt w maju. Binance jest główną stroną internetową kierującą ruch do platformy. Zgodnie z danymi SimilarWeb, giełda odpowiadała za 52,68% skierowań w zeszłym miesiącu.

CMC została założona w 2013 roku i stała się jedną z najbardziej popularnych stron internetowych z danymi kryptowalutowymi na świecie. W 2019 roku platforma uruchomiła indeksy kryptowalutowe na głównych platformach finansowych, takich jak th Nasdaq Global Index Data Service i Bloomberg Terminal.

Pomimo publicznych oświadczeń Binance, że CMC miało niezależność operacyjną po przejęciu w kwietniu 2020 roku, niektórzy członkowie najwyższego kierownictwa odeszli w ciągu kilku miesięcy od akwizycji.

1 komentarz

  • marioTeX
    Posted 28 sierpnia 2021 04:02

    wow. artykuł stary jak świat, a ja do tej pory nie zauważyłem tej funkcjonalności na CMC. a korzystam z niego prawie codziennie o_X

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.