Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Meta, firma Marka Zuckerberga, ogłosiła, że testuje narzędzia, które pozwolą twórcom Horizon Worlds zarabiać w metaverse poprzez sprzedaż wirtualnych dóbr i usług.

Meta umożliwi sprzedaż wirtualnych dóbr w Horizon Worlds

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią, Meta testuje kilka nowych narzędzi, które pozwolą twórcom eksperymentować z różnymi sposobami monetyzacji swoich projektów w Horizon Worlds.

Według firmy miliardera Marka Zuckerberga jest to początek czegoś długoterminowego, co da twórcom metaverse szansę na utrzymanie się.

Mało tego, aby osiągnąć ten cel, Meta planuje podobno dalej rozbudowywać swój fundusz Horizon Creators Fund o wartości 10 milionów dolarów, który został ogłoszony w październiku ubiegłego roku.

W tej chwili tylko kilku twórców będzie mogło przetestować nowe narzędzia i zacząć sprzedawać wirtualne przedmioty. Zakup takich przedmiotów w Horizon Worlds będzie początkowo dostępny jedynie dla osób pełnoletnich w USA i Kanadzie.

Meta i program bonusowy dla twórców metaverse

Oprócz możliwości kupowania przedmiotów w świecie gry, firma ogłosiła, że testuje również specjalny program bonusowy dla twórców Horizon Worlds z USA.

Są to miesięczne płatności, które twórcy będą otrzymywać za osiągnięcie określonych celów. Póki co, będą oni nagradzani za budowanie światów, które przyciągną największą ilość spędzonego czasu.

W filmie nagranym w wirtualnej rzeczywistości, Zuckerberg powiedział:

"Metaverse - z racji tego, że nie jest ograniczone fizyczną przestrzenią - przyniesie nowy poziom kreatywności i otworzy nowe możliwości dla następnej generacji twórców i przedsiębiorców, by mogli realizować swoje pasje i tworzyć źródła utrzymania. Twórcy i przedsiębiorcy będą mieli więcej swobody, by znaleźć model biznesowy, który będzie dla nich odpowiedni.

Ogłoszenie nie precyzuje, w jakiej walucie będą opłacani twórcy, jednak tydzień temu Meta ogłosiła, że rozważa wprowadzenie "Zuck Bucks", wirtualnej waluty dla metaverse.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.