Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Amerykańska giełda kryptowalutowa Kraken opublikowała specjalny raport, w którym przewiduje znaczący wzrost wartości Bitcoina. Maleje zmienność BTC, a coraz większa liczba inwestorów szuka możliwości lokowania swoich środków poza klasycznymi rynkami finansowymi.

Między 50% a 200% zysku

Powyższe szacunki zostały oparte o dane dotyczące zmienności. Przyjęty model został zbudowany na podstawie średniej z 12 różnych okresów czasowych. Zgodnie z historycznymi danymi, gdy zmienność Bitcoina spadała do poziomu od 15% do 30%, to w niedalekiej przyszłości następował jej znaczący wzrost do poziomu 140%. Analitycy Krakena wzięli pod uwagę, że 24 lipca tego roku Bitcoin osiągnął 23% zmienności (co jest najniższym poziomem od 21 miesięcy). Ta metodologia umożliwiła wyznaczenie docelowego poziomu wzrostów wynoszącego od +50% do +200% obecnej ceny BTC. O ile same szacunki mogą wydawać się nieco tendencyjne, to powinniśmy pamiętać o tym, co wydarzyło się w 2017 roku, kiedy to sierpień zapoczątkował największą hossę w historii kryptowalut.

Korelacja Bitcoina z S&P oraz złotem

Można zauważyć silną współzależność cen BTC, wykresów amerykańskich indeksów oraz złota. To właśnie do złotego kruszcu regularnie porównywany jest Bitcoin. Korelacja tych dwóch aktywów wynosi +/- jeden procent, a coraz większa ilość inwestorów uważa BTC za safe haven, czyli bezpieczną przystań dla swoich środków.

Niebieska linia - Bitcoin; pomarańczowa Złoto; źródło tradingview.com

Akcje giełdowe amerykańskich spółek zaczynają być ekstremalnie przewartościowane, a ich tegoroczne spektakularne wzrosty są sprzeczne z logiką. Globalna epidemia koronawirusa poczyniła ogromne straty w światowych gospodarkach. Dlatego też główną przyczyną zielonych wykresów S&P 500 oraz NASDAQ był ogromny, prawie 3-bilionowy zastrzyk gotówki, który FED „wpompował” bezpośrednio na rynki finansowe. Z drugiej strony barykady stoją kryptowaluty – aktywa finansowe, których cena jest zależna tylko i wyłącznie od zwykłych inwestorów. Ich zdecentralizowana natura pozwala opierać się regulacjom prawnym i obostrzeniom. Kryptowaluty posiadają też bardzo dużą płynność, więc można je bezproblemowo wykorzystywać jako środki płatności. Tutaj przejawia się też największa zaleta Bitcoina nad złotem – można go łatwo kupić i sprzedać. Problemu nie stanowi też jego przechowywanie. Złoto natomiast wymaga zakupu u licencjonowanego dealera, który dolicza do zakupu swoją niemałą prowizję.

Dumnie powiewający proporczyk

Ostatnim filarem prognozy Krakena jest spełniająca się na naszych oczach formacja chorągiewki. W analizie technicznej chorągiewka oznacza kontynuację trendu. W tym przypadku byłby to trend wzrostowy. Obecnie inwestorzy czekają na jej potwierdzenie. Widoczny jest wzrost wolumenu transakcyjnego, co jest jednym z kluczowych sygnałów potwierdzających. Przebita została też psychologiczna granica w wysokości 10 000 i 11 000 dolarów. Kluczowe okażą się najbliższe dni i tygodnie, ale rosnące napięcie na rynku, coraz większe zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych oraz napływ kolejnych interesantów wydaje się w zupełności uzasadniać prognozy Krakena.

źródło: https://blog.kraken.com/post/5888/c-c-c-combo-breaker-kraken-releases-july-2020-bitcoin-volatility-report/

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.