Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Sparkpool, druga co do wielkości pula wydobywcza Ethereum na świecie, zawiesza działalność z powodu zakazów nałożonych przez Chiny.

Pula górnicza oficjalnie ogłosiła w dniu 27 września, że zawiesiła dostęp dla nowych użytkowników w Chinach kontynentalnych. Ruch ten był odpowiedzią na inicjowanie przez chińskie władze nowych środków zwalczania adopcji kryptowalut.

Po wstępnych ograniczeniach wprowadzonych w zeszły piątek, Sparkpool będzie kontynuował wyłączanie usług. W dniu 30 września planuje wstrzymać swoją działalność zarówno w Chinach, jak i za granicą.

Zgodnie z ogłoszeniem, kroki te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa aktywów użytkowników w odpowiedzi na "wymagania polityki regulacyjnej". Jak zauważył SparkPool:

Dalsze szczegóły dotyczące wyłączenia zostaną wysłane za pośrednictwem ogłoszeń oraz e-maili.

Sparkpool odpowiada za 22% globalnego hash rate

ruchomiony w Chinach na początku 2018 roku, SparkPool wyłonił się jako jedna z największych na świecie puli do wydobywania Ethereum (ETH) obok Ethermine. Według Poolwatch.io, w chwili pisania tego tekstu, moc wydobywcza SparkPool stanowi 22% globalnego hashrateu Ethereum. Jest to nieco mniej niż udział Ethermine wynoszący 24%.

Wiadomości pojawiają się w obliczu wzmocnienia negatywnego stanowiska chińskiego rządu wobec kryptowalut. W zeszły piątek Państwo Środka uznało wszystkie transakcje związane z kryptowalutami za nielegalne. Niektóre z największych giełd kryptowalutowych, takich jak Binance i Huobi, zawiesiły rejestrację nowych kont z Chin kontynentalnych. Utrzymały one podobno jednak użytkowników z Hongkongu.

Zamknięcie SparkPool następuje w momencie, gdy Ethereum kontynuuje przejście z mechanizmu konsensusu proof-of-work na model proof-of-stake - część długo planowanej aktualizacji znanej jako Ethereum 2.0.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.