Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Platforma zarządzania kryptowalutami BlockFi już kilkakrotnie badała zachowania inwestycyjne wśród amerykańskich kobiet. W Women x Crypto´ przyglądają się postawie i zmianom inwestycyjnym płci pięknej wobec kryptowalut. Dzisiaj została opublikowana najnowsza wersja badania. Poprzednie miały miejsce w marcu 2022 r. i wrześniu 2021 r.

Kryptowaluty jako pierwsza inwestycja

Najnowsze badanie wykazało, że jedna na 10 amerykańskich kobiet wybiera kryptowaluty jako swoją pierwszą inwestycję. Co ciekawe, odsetek wybierających akcje jako pierwszą inwestycję jest tylko o 3 punkty procentowe wyższy.

25% kobiet do czasu badania nie zainwestowało swoich pieniędzy w nic. Kiedy porównuje się różne pokolenia, widać wyraźnie, że "millenialsi" (urodzeni między 1980 a 1995 rokiem) są najbardziej skłonni wybrać kryptowaluty jako swoją pierwszą inwestycję. W rzeczywistości taką opcje wybiera aż 17% millenialsów.

W przypadku "pokolenia Z" (urodzonych między 1996 a 2010 rokiem) jest to 11%. Spośród "pokolenia X" (urodzonego między 1960 a 1980 rokiem), łącznie 7% wybiera kryptowaluty jako swoją pierwszą inwestycję.

Większość kobiet z USA twierdzi, że słyszała wcześniej o kryptowalutach. 81% nadal uważa cyfrowe aktywa za bardzo mylące, a 77% kobiet postrzega je jako ryzykowną inwestycję.

Zainteresowanie mimo rynku niedźwiedzia

Pomimo rynku niedźwiedzia, w którym obecnie się znajdujemy, zainteresowanie kryptowalutami wśród amerykańskich kobiet nie spadło znacząco od poprzedniego badania BlockFi. Więcej niż jedna na pięć kobiet (22%) nadal planuje zakup kryptowalut w ciągu najbliższego roku. W badaniu z września 2021 roku było to 28%. Zatem pomimo gwałtownych spadków cen, zainteresowanie kupnem cyfrowych aktywów nie zmniejszyło się jakoś znacząco. 20% Pokolenia Z nadal uważa bitcoin (BTC) za najlepszą inwestycję długoterminową. Wśród (starszego) pokolenia X odsetek ten wynosi zaledwie 10%.

Flori Marquez, założyciel i dyrektor operacyjny BlockFi skomentował wyniki badania w następujący sposób:

Krajobraz kryptowalutowy i liczba graczy wygląda zupełnie inaczej niż sześć miesięcy temu w ostatnim badaniu. Mimo to zaufanie do rynków kryptowalut i ich potencjału jako długoterminowej strategii inwestycyjnej pozostaje. Ta odporność jest obiecująca.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.