Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Kilka miesięcy po tym, jak Wells Fargo wpadł na pomysł wejścia na rynek kryptowalut, firma złożyła dokumenty w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w celu uruchomienia specjalnego bitcoinowego funduszu.

Zgodnie z dokumentacją złożoną w Komisji, amerykańska instytucja finansowa nawiązała współpracę z FS Investments i New York Digital Investment Group (NYDIG).

Nazwa produktu będzie brzmiała FS NYDIG Bitcoin Fund I, LP. O ile wcześniejsze spekulacje wskazywały, że Wells Fargo może podążać drogą JPMorgan, czyli uruchomić aktywnie zarządzany fundusz, to wydaje się, że ten złożony w SEC będzie pasywny.

Jeszcze w maju tego roku prezes banku, Darrell Cronk, udzielił wywiadu, w którym sugerował, że instytucja ta może być kolejnym behemotem z Wall Street, który zainteresuje się branżą aktywów cyfrowych.

Wówczas jednak Cronk nie podał więcej szczegółów na temat potencjalnego nowego produktu, poza stwierdzeniem, że jest on w końcowej fazie rozwoju.

Wniosek Wells Fargo do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd potwierdza rosnące zainteresowanie kryptowalutami wśród amerykańskich organizacji bankowych.

Wiele innych banków również rozpoczęło podobną działalność. Podkreśla to rosnące zapotrzebowanie ze strony klientów instytucjonalnych.

Były krytyk, Goldman Sachs, reaktywował swój dział handlu kryptowalutami, a nawet złożył wniosek o Bitcoin ETF.

BNY Mellon umożliwił swoim klientom usługi powiernicze, a w jego ślad poszły inne banki.

Morgan Stanley umożliwił swoim klientom dostęp do BTC poprzez trzy fundusze, a także złożył wniosek o uzyskanie ekspozycji na bitcoina dla tuzina własnych funduszy.

2 Komentarze

  • santin0
    Posted 24 sierpnia 2021 19:00

    proszę proszę. banki rękami i nogami broniły się od bitcoina i negowały jego istnienie, a w kilku ostatnich miesiącach można było usłyszeć newsy, że instytucje finansowe inwestują w tematy związane z krypto (bezpośrednie inwestycje w cyfrowe waluty, udziały w kopalniach itp.)

  • asa11
    Posted 30 września 2021 21:20

    Pobudzili się bankierzy. Powinniście teraz napisać artykuł o tym co było dwa lata temu i jak przewidywali upadek. To mogłby być ciekawe

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.