Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Niemiecki regulator finansowy, Federalny Urząd Nadzoru Finansowego, znany również jako BaFin, wydał licencję głównej amerykańskiej giełdzie kryptowalut Coinbase. Tym samym upoważnił jej lokalną filię do prowadzenia działalności w zakresie powiernictwa kryptowalut w kraju.

BaFin ogłosił wiadomość za pośrednictwem oficjalnego komunikatu w poniedziałek (28 czerwca 2021 r.). Według niemieckiego regulatora, Coinbase jest pierwszą giełdą kryptowalutową, która otrzymała licencję BaFin na prowadzenie usług powierniczych kryptowalut.

Jeszcze w 2019 roku niemieccy ustawodawcy uchwalili ustawę, zgodnie z którą platformy chcące prowadzić legalne usługi powiernicze kryptowalut muszą uzyskać licencję od BaFin. W 2020 roku pojawiły się doniesienia, że minimum 40 banków złożyło już wniosek o uzyskanie takiej zgody.

W związku z tym, że wydawanie licencji na przechowywanie kryptowalut jest nowością dla BaFin, niemiecki regulator finansowy utworzył "interdyscyplinarny i międzywydziałowy zespół, aby zająć się złożonymi kwestiami związanymi z działalnością w zakresie przechowywania kryptowalut."

BaFin dodaje, że Bitcoin i inne aktywa kryptowalutowe pozostają nieuregulowane w Niemczech, i zauważył, że jego poprzednie ostrzeżenie dotyczące inwestycji kryptowalutowych jest nadal aktualne. Jeszcze w marcu 2020 roku BaFin sklasyfikował kryptowaluty jako aktywa finansowe.

Tymczasem obecny kamień milowy dla Coinbase nadchodzi po bezpośrednim notowaniu firmy na Nasdaq w kwietniu 2021 roku. W tym samym miesiącu Coinbase ujawniła zamiary przejęcia brytyjskiej firmy analitycznej Skew.
Ponadto, amerykański gigant wymiany kryptowalut planuje pozyskać 1,25 miliarda dolarów z tytułu zamiennych obligacji (Convertible Senior Notes) z terminem wykupu w 2026 roku. Wszystko poprzez prywatną ofertę skierowaną do inwestorów instytucjonalnych.

Dodatkowo, dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, ujawnił niedawno plany stworzenia sklepu dla zdecentralizowanych aplikacji kryptowalutowych, inspirowanych Apple i Google. Wierzy on, że takie innowacje zwiększą adopcję sektora.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.