Skip to content Skip to sidebar Skip to footer # #Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Dyrektor generalny jednej z największych na świecie firm zarządzających aktywami - BlackRock wypowiedział się na temat rosnącego zainteresowania kryptowalutami w obliczu kryzysu w niektórych krajach świata.

Według Larry'ego Finka wielu inwestorów czeka na pojawienie się spotowych funduszy ETF na bitcoina, ponieważ przy inwestowaniu w takie fundusze związane z tym koszty są minimalne.

Dyrektor generalny BlackRock przypomniał o istnieniu spotowych ETF-ów na złoto i o tym, jak ich pojawienie się wpłynęło kiedyś na popyt na ten cenny metal szlachetny. Pojawienie się spotowych ETF-ów na bitcoina da możliwość zainwestowania w pierwszą kryptowalutę wielu inwestorom na całym świecie.

Ponadto Fink uważa, że bitcoin może rzeczywiście działać jako aktywo zabezpieczające przed inflacją. Larry Fink w programie Squawk Box stacji CNBC spekulował:

"Fundusze ETF pozwalają przekształcać inwestycje. Myślę, że jesteśmy na samym początku rozwoju tego trendu na rynku kryptowalut. W tej chwili inwestowanie bezpośrednio w kryptowaluty jest drogie. W ciągu ostatnich pięciu lat często jestem pytany o rolę kryptowalut i zawsze mówię: cyfrowe monety mają wielką przyszłość, są aktywami międzynarodowymi. Co najważniejsze, kryptowaluty mają potencjał, by przewyższyć waluty fiducjarne. Jeśli spojrzysz na to, jak bardzo dolar stracił na wartości w ciągu ostatnich pięciu lat, zdasz sobie sprawę, że bitcoin wygląda lepiej. Widzę ogromną szansę w kryptowalutach. I nie tylko ja. Widzi ją wiele osób na całym świecie."

W czerwcu BlackRock złożył wniosek o uruchomienie spotowego bitcoinowego funduszu ETF. Według starszego stratega Bloomberga Erica Balchunasa, jeśli amerykańskie organy regulacyjne zatwierdzą taki fundusz, do branży krypto może napłynąć nawet 30 bilionów dolarów.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.