Skip to content Skip to sidebar Skip to footer # #Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Square Inc, firma zajmująca się płatnościami mobilnymi, stojąca za popularną aplikacją Cash App, poważnie rozważa stworzenie portfela sprzętowego BTC. Tym samym sygnalizuje dalsze przekonanie co do przyszłości płatności w cyfrowej walucie.

Square rozważa stworzenie portfela sprzętowego dla Bitcoin. Jeśli to zrobimy, zbudujemy go całkowicie na otwartej przestrzeni, od oprogramowania po projekt sprzętu i we współpracy ze społecznością

 

- zatweetował w piątek CEO i współzałożyciel Square - Jack Dorsey

Dorsey przedstawił swoje uzasadnienie dla nowego portfela sprzętowego Bitcoin w serii postów. Podkreślił w nich znaczenie samopowiernictwa i potrzebę stworzenia bezproblemowego doświadczenia mobilnego dla użytkowników kryptowalut. Zdaniem Dorsey'a, "wspomagane samopowiernictwo" może znacznie uprościć doświadczenie zarządzania własnym portfelem kryptowalutowym:

Custody nie musi być "wszystkim albo niczym". Prawdopodobnie możemy uprościć powiernictwo poprzez 'wspomagane samopowiernictwo'. Wspomaganie wymaga świetnego projektu produktu: minimalny czas konfiguracji, poleganie na istniejących urządzeniach i niezawodność end-to-end.

Podczas gdy samopowiernictwo jest ważne, Dorsey powiedział, że aby przyciągnąć nowych użytkowników do Bitcoina potrzebna jest konfuzja sił. "Warstwa 2 jest niezbędna do wzrostu" - powiedział, dodając:

Wzrost o rząd wielkości, który sobie wyobrażamy, wymaga mieszanki rozwiązań custodialnych, off-chain i drugiej warstwy, które pozwalają ludziom 'zejść z 0'. Jakie inwestycje technologiczne mogą umożliwić bezproblemowe, skalowalne, natywne wsparcie L2 dla portfela sprzętowego?

Square jest jednym z największych korporacyjnych posiadaczy Bitcoina. W swoim bilansie posiada 8027 BTC. Jego udziały są obecnie warte 297 milionów dolarów w oparciu o bieżące ceny. Cash App od Square generuje większość swoich przychodów ze sprzedaży Bitcoina. Podkreśla to rosnące zainteresowanie klientów detalicznych tą nową klasą cyfrowych aktywów.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.