Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Prezydent Salwadoru Nayib Buquele podpisał w ustawie prawo, które wyeliminuje wszystkie podatki dla firm z sektora innowacji technologicznych. Chodzi o firmy zajmujące się blockchainem, twórców oprogramowania i aplikacji, technologii AI, producentów sprzętu komputerowego i komunikacyjnego.

Kraj oczekuje, że ustawa pobudzi sektor technologiczny, stworzy nowe miejsca pracy i przyciągnie międzynarodowe inwestycje.

Przedstawiciele branży pozytywnie skomentowali informację. Oto co napisał na swoim Twitterze Balaji Srinivasan, były CTO Coinbase i partner w Andreessen Horowitz:

"Nie chodzi już o pierwszy świat i trzeci świat. Chodzi o świat wstępujący i świat zstępujący. A pod przywództwem Nayiba Bukele, Salwador wszedł do świata wstępującego."

Ustawa była kolejną cegiełką w sukcesji starań kapituły Salwadoru o rozwój kraju. W styczniu, na przykład, stworzyli ramy prawne dla emisji obligacji wspieranych przez bitcoiny. Jest to ambitny projekt "obligacji wulkanicznych". Władze pozyskują inwestorów do budowy farm wydobywczych zasilanych energią wulkaniczną. Będą one zlokalizowane w Bitcoin City, nowym "mieście przyszłości".

Salwador ogłosił BTC legalnym środkiem płatniczym kilka lat temu i od tego czasu nie zmienił tej strategii.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.