Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Na samym początku przygody z rynkiem kryptowalut, niezależnie od tego, czy dana osoba występuje w roli inwestora, czy handlowca, jednym z kluczowych zadań, jakie musi wykonać jest wybór optymalnego i jednocześnie bezpiecznego konwertera kryptowalut. Ważne, by narzędzie zawierało wygodny, przejrzysty kalkulator, wskazujący ilość monet, jaką docelowo dostaniemy za przelane tokeny. Co więcej, kryptowaluty można oczywiście wymienić na gotówkę, choć nie każdą z nich da się skonwertować w ten sposób. Bez problemu zaś, tę operację przeprowadzimy na: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dogecoin i innych. Stąd, posiadając mniej znane tokeny, trzeba w pierwszej kolejności wymienić je na wymianie kryptowalut, a dopiero później znaleźć platformę, czy aplikację konwersji kryptowalut, aby otrzymać gotówkę.

Wymiana kryptowalut na giełdzie FTX- specyfika

Giełda kryptowalut FTX to przede wszystkim prężnie rozwijająca się platforma internetowa, ale także aplikacja mobilną do kupowania, sprzedawania i handlu kryptowalutami. Do wyboru są dwa warianty platformy FTX. Klienci spoza Stanów Zjednoczonych mogą korzystać z podstawowej platformy FTX- oferuje szerszą gamę monet i znacznie więcej usług, takich jak handel derywatami kryptograficznymi. Klienci we wszystkich stanach z wyjątkiem Nowego Jorku mogą zaś korzystać z nieco uboższej wersji-  FTX.US. Pieniądze można wypłacać poprzez przelew bankowy, po uprzednim zarejestrowaniu się na koncie i zweryfikowaniu własnej tożsamości. Gdy fundusze są na nim dostępne, bez problemu można ich użyć do zakupu dowolnych kryptowalut, proponowanych przez FTX.

W skrócie konwersja jest najprostszym sposobem handlu na FTX. Jeśli mamy np. BTC i chcemy przekonwertować je na USDT, wciskamy przycisk „konwertuj”, a po wprowadzeniu ilości zobaczymy na wyświetlaczu cenę. Potwierdzimy ją zaś, klikając „konwertuj”. Uwaga!-za konwersję nie jest pobierana żadna opłata. Widoczna cena jest więc tą ostateczną. Najczęściej konwertujemy natomiast popularne BTC i ETH, dlatego dobrze wiedzieć, jak właściwie to robić.

Konwersja na przykładzie znanych kryptowalut

Chcąc wymienić Bitcoin na inną kryptowalutę, wystarczy podać wysokość BTC, jaką zamierzamy przeznaczyć do wymiany, a zostanie ona przetransferowana po danym kursie na inną dostępną walutę. Ponadto, nieistotne, gdzie zakupiliśmy kryptowaluty (na giełdzie, w kantorze, bądź w portfelu online) będzie to naprawdę proste. Wchodząc na stronę kantoru, w specjalnej zakładce podaje się ilość Bitcoinów, które zamierzamy sprzedać lub ilość złotówek do kupienia. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z przelewu ekspresowego. Oprócz tego kryptowaluty z powodzeniem wymienić można na gotówkę, za pomocą tzw. bitomatu, inaczej bitcoinowego bankomatu (maszyna pozwala na sprzedaż lub kupno Bitcoina). Z drugiej strony, inną formą wymiany są karty debetowe BTC, a w celu szybszej, anonimowej transakcji lepiej skorzystać z platform peer-to-peer do sprzedaży kryptowaluty. O tym, jakiego sposobu płatności użyć, decyduje gracz, dokonując transakcji z innymi użytkownikami.

W skrócie handel kryptowalutami jest obecnie o wiele łatwiejszy niż kiedyś, jako że na rozmaitych urządzeniach mamy dostęp do ogromnej liczby giełd. Oprócz tego, na rynku pojawiają się ich coraz to nowsze, zaktualizowane wersje, zachęcające do zakupu głównych kryptowalut. Poza tym samo Etherneum można zarobić na tzw. miningu, czyli „kopaniu” kryptowalut- jest to jednak dość trudne dla początkujących użytkowników giełdy.

Etherneum (ETH) można skonwertować między innymi do Bitcoin (BTC), ale też, chociażby do: USD, CAD, EUR, PLN i całej masy innych światowych walut. Stan na dzień 24.05.2022 to: kurs wymiany 1 Ethereum do 1 PLN- 8 581.508. Co więcej, amerykańska giełda FTX wprowadziła jakiś czas temu tzw. Solana NFT Marketplace, na którego łamach użytkownicy są w stanie tworzyć, handlować, jak i przechowywać tokeny NFT. Marketplace jest z kolei zintegrowany z platformą FTX, która za każdą transakcję pobiera prowizję w wysokości 2% (zarówno od kupującego, jak i sprzedającego). Do tego, uiszcza się opłatę rzędu 1 USD za wybicie albo wystawienie nowego NFT.

Chcąc natomiast spieniężyć Bitcoin, należy zalogować się do giełdy, na której w aktywach przechowujemy Bitcoin i kliknąć przycisk „sprzedaj”. Później trzeba wprowadzić wybraną kwotę w walutach: USD, PLN lub w BTC, a następnie określić typ zlecenia sprzedaży (limit order, market order lub inny) i gotowe!

Założyciel giełdy FTX- Sam Bankman- Fried Bankman-Fried jest zaś zdania, iż w przyszłości raczej nie dojdzie do wprowadzenia waluty jako opłacalnej do  dokonywania płatności.  Bitcoin, choć jego cena jest mało stabilna, mimo wszystko świetnie sprawdza się jako aktywa, towar i magazyn wartości, co czyni go podobnym np. do złota.

Podsumowanie

Kryptowaluty można zatem kupować, a także sprzedawać na gotówkę w specjalnym bitomacie, czyli inaczej odmianie bankomatu/wpłatomatu. Wypłata w gotówce nie jest więc niczym skomplikowanym. Warto jednak zaznaczyć, iż na giełdzie FTX nie da się niestety zakupić np. Bitcoin  bezpośrednio za złotówki, za to jest tu opcja płatności polskimi kartami debetowymi i kredytowymi. Oprócz tradycyjnych transakcji FTX umożliwia również handel z dźwignią na kryptowalutach, kontrakty futures, tzw. tokeny lewarowane oraz rynek NFT (nie ma przy tym żadnych ukrytych opłat). Giełda obsługuje waluty tradycyjne, takie, jak: USD, GBP, EUR i inne.

Wymiana walut na giełdzie FTX jest też uważana za najszybszą i najbardziej opłacalną na rynku i można tu wymienić większość topowych kryptowalut. Jeśli chcemy natomiast kupić FTX Token za pomocą innej kryptowaluty, musimy uprzednio utworzyć tzw. portfel kryptowalutowy, obsługujący podany token i kupić pierwszą walutę, jaką następnie wykorzystamy do kupna owego tokenu na wybranej przez siebie platformie.

Z drugiej strony, wartość tokena FTX jest związana stricte z powodzeniem platformy, ponieważ oprócz kluczowych jej zalet, sam token ma naprawdę niewielką funkcjonalność. Na szczęście platforma FTX bardzo dobrze prognozuje na przyszłość, do czego przyczyniają się w dużej mierze użytkownicy, wspierając coraz to nowsze projekty pomocy osobom w trudnej sytuacji życiowej. Stąd grupa obserwujących permanentnie rośnie w siłę, generując ciągły wzrost zainteresowania giełdą. Zaufanie do FTX, nowoczesne rozwiązania i szlachetna misja, w rezultacie prowadzą do rynkowego sukcesu. FTX obsługuje ponadto, aż trzy poziomy kont głównych, o zróżnicowanych wymaganiach KYC. Gracze mogą więc swobodnie wypłacić nawet do 9,000 USD dziennie bez konieczności wysyłania jakichkolwiek dokumentów weryfikacyjnych. Przede wszystkim jednak FTX posiada cenione na całym świecie, znakomite produkty transakcyjne, stanowiące niejako bazę, na której buduje swoją mocną markę.

Oprócz tego FTX obsługuje obecnie ponad 20 różnych bezterminowych swapów z kontraktami futures dostępnymi na monety i handel opcjami Bitcoin, jak i kontrakty BTC MOVE. Z portfela FTX można wpłacać i wypłacać pieniądze, wybierając dowolną walutę. Można także konwertować pozostałe waluty fiducjarne na USD, klikając opcję „konwertuj”. 

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.