Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Stone Ridge Holding Group to spółka zarządzająca inwestycjami o wartości 10 miliardów dolarów. Firma ogłosiła dziś, że w ramach strategii alokacji swoich rezerw, zakupiła ponad 10 000 BTC. Te monety w chwili obecnej są warte ponad 100 milionów dolarów. Zakupu dokładniej dokonała spółka zależna Stone Ridge, NYDIG. Zajmuje się ona także przechowywaniem funduszy. NYDIG jest tym samym podmiotem, do którego współzałożyciel Ripple, Chris Larsen, w zeszłym miesiącu przeniósł swoje portfele XRP.

Czy cena BTC wzrośnie?

W momencie pisania tego artykułu, cena BTC wzrosła o 0,91 procent w ciągu ostatnich 30 minut. Oznacza to, że Bitcoin kosztował 11 405 dolarów. Być może doświadczymy większych wzrostów trochę później, tak jak to miało miejsce w zeszłym tygodniu, po tym jak gigant płatności Square nabył 4 709 BTC o wartości około 50 milionów dolarów.

Uważa się, że przyczyną zakupu i inwestycji są wydarzenia o zasięgu makro. Dyrektor generalny NYDIG, Robert Guttman powiedział, że obecne warunki ekonomiczne i Covid-19 "spowodowały, że wiele osób ponownie przemyślało skład swojego portfela. W rezultacie, od marca br. na rynku pojawiło się więcej inwestorów instytucjonalnych".

NYDIG posiada bardzo pożądaną BitLicense, która pozwala jej zamieniać dolary na kryptowaluty. Natomiast NYDIG Trust ma kartę zaufania stanu Nowy Jork, dzięki czemu może legalnie kupować i przechowywać Bitcoiny.

Coraz więcej firm inwestuje w krypto

Już wcześniej w BTC inwestowało kilka spółek publicznych. Pierwszą z nich była firma wywiadowcza MicroStrategy, która w kryptowaluty włożyła aż 425 milionów. Innym przykładem jest kanadyjska firma zarządzająca aktywami cyfrowymi 3iQ. 3iQ ulokowała 91,2 miliona dolarów w swoim funduszu Bitcoin na giełdzie w Toronto. Ostatnio 3iQ wprowadził również swoje fundusze BTC na giełdę gibraltarską. Najnowszą firmą, która kupiła kryptowaluty jest spółka Jacka Dorseya - Square. Square kilka dni temu zrobiło zakupy BTC o wartości 50 mln dolarów.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.