Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

FTX ma tylko 900 milionów dolarów w płynnych aktywach, podczas gdy jego zobowiązania są wyceniane na ~9 miliardów. Tak wynika z prezentacji dla inwestorów, którą giełda przygotowała przed złożeniem wniosku o upadłość - podaje Bloomberg.

Według dokumentu, 3,2 mld dolarów giełda trzymała w niepłynnych aktywach, a 5,5 mld dolarów w mniej płynnych.

Bloomberg przypomniał sobie również o nieautoryzowanym wycofaniu z platformy aktywów o wartości 477 mln dolarów - podaje Elliptic. Wpłynęłoby to również na wysokość potencjalnych środków, które podlegałyby zwrotom dla klientów.

Raport powołał się również na -8 mld USD na "ukrytym, źle oflagowanym" koncie fiat i wycofanie przez użytkowników 5 mld dolarów na dzień 6 listopada. W uzasadnieniu czytamy:

Było wiele rzeczy, które chciałbym zrobić inaczej. Największe z nich to źle oznaczony krajowy rachunek bankowy oraz wysokość wypłat dokonywanych przez klientów podczas kontroli bankowej.

Według źródła agencji, bilans jest niekompletny i mało szczegółowy. Na aktywa FTX składały się:

  • SRM - wyceniane na 2,2 mld USD;
  • SOL - 982 mln USD;
  • MAPS - 616 mln USD;
  • FTT - 554 mln USD;
  • Akcje Robinhood - 472 mln dolarów.

Dziennikarze podkreślali, że w kolejnych dniach cena tokena gwałtownie się załamała.

Akcje Robinhooda wzrosły na wartości, ale znajdują się w bilansie Emergent Fidelity. Firma nie znalazła się na liście 11, które złożyły wniosek o upadłość na podstawie rozdziału 11, związanych z szefem FTX - Samem Bankman-Friedem.

W jakiej kolejności będą wypłacane środki?

Ming Zhao, wcześniej z Point72 Ventures, wyjaśnił, że klienci FTX będą trzeci w kolejce do spłaty po starszych wierzycielach i pracownikach platformy. Może to potrwać od 6 do 24 miesięcy.

W ramach rozdziału 11 przedsiębiorstwo może kontynuować działalność i otrzymać szansę na odbudowę zdolności kredytowej. Proces ten wymaga jednak czasu i pieniędzy.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.