Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Popularny emitent stablecoinów Circle ogłosił, że rozszerzy wsparcie dla swojej USD Coin (USDC) na blockchainie Hedera. Tym samym będzie to pierwszy token tego typu uruchomiony w tej sieci.

USDC jest teraz wspierany przez blockchain Hedera

Ogłaszając ten ruch w dzisiejszym komunikacie prasowym, firma poinformowała, że użytkownicy mogą teraz wpłacać, wypłacać i przekazywać USDC w oparciu o sieć Hedera w ramach swoich kont Circle.

Użytkownicy mogą również korzystać z Hedery w celu dokonywania różnych płatności i rozliczeń w USDC.

Jeremy Allaire, dyrektor generalny i współzałożyciel Circle skomentował rozwój sytuacji. Według niego, wprowadzenie stablecoina USDC w sieci Hedera umożliwi entuzjastom kryptowalut dostęp do możliwości związanych z krypto powiązanymi z dolarem.

Dzięki Hedera, przedsiębiorstwa i instytucje finansowe mogą uzyskać dostęp do głębokiej płynności w różnych krajach i platformach. Dlatego USDC na Hedera jest optymalnym aktywem dla transakcji transgranicznych i wszelkiego rodzaju transakcji.

Ponadto Circle powiedział, że jego integracja z Hedera jest zgodna z głównym programem HBAR Foundation. HBAR to podmiot utworzony w celu wspierania nadchodzących projektów zdecentralizowanych finansów (DeFi) i niewymiennych tokenów (NFT), które zostaną zbudowane w sieci.

Zgodnie z ogłoszeniem, Hedera została nowo wspieraną siecią dla USDC ze względu na jej możliwości. Blockchain ten przetwarza co najmniej 10 000 transakcji na sekundę. Zapewnia też rozliczenia w czasie rzeczywistym, niższe opłaty, a także wysoką przepustowość.

Ekspansja Circle USDC na wielu sieciach

Od czasu debiutu USDC w 2018 roku, Circle wykonał wiele ruchów w celu rozszerzenia wsparcia dla stablecoinów na zróżnicowanych blockchainach. Wszystko po to, aby uczynić swoją wersję cyfrowego dolara standardowym środkiem transferu wartości w całym Internecie.

Po dodaniu Hedery, USDC jest teraz obsługiwany na kilku blockchainach, w tym Ethereum, Algorand, Solana, Stellar i TRON.

Jednak w najbliższej przyszłości planowane jest uruchomienie na innych sieciach blockchain. Będą to Celo, Tezos, Polkadot, Flow, Kava, Nervos i Stacks.

Circle wydaje się być na dobrej drodze do urzeczywistnienia swojego marzenia o obsłudze wielu łańcuchów. Jednak firma musi przyspieszyć ze swoimi planami, aby dotrzymać kroku swojemu głównemu rywalowi Tetherowi. Najpopularniejszy emitent stablecoinów z powodzeniem dodał obsługę USDT na ponad 13 blockchainach.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.