Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Polityka największej na świecie giełdy kryptowalut, Binance, zakłada zablokowanie na 90 dni jakiegokolwiek krótkoterminowego handlu dla swoich pracowników - dowiedzieli się dziennikarze.

Chiński reporter Colin Wu stwierdził na Twitterze, że taki środek jest potrzebny giełdzie, aby zapobiec wszelkim próbom insider tradingu. Przedstawiciele Binance potwierdzili, że firma prowadzi politykę zerowej tolerancji wobec insider tradingu przez pracowników i ich rodziny. Dlatego wszelkie inwestycje pracowników w ciągu 90 dni od ulokowania określonych aktywów są po prostu blokowane.

Najwyżsi menedżerowie firmy są zobowiązani do składania kwartalnych raportów o wszelkich działaniach handlowych swoich podopiecznych. Firma posiada inne wewnętrzne mechanizmy zapobiegające wykorzystywaniu informacji poufnych - takie jak dochodzenia prowadzone przez dział bezpieczeństwa, który musi pociągnąć do odpowiedzialności każdego, kto jest zaangażowany w takie działania.

Firma stwierdziła, że zwolnienie takich pracowników jest minimalnym środkiem, ponieważ dochodzenia mogą sięgnąć aż do oskarżenia. Binance wcześniej zastrzegło 30-dniową blokadę obrotu. Firma nie powiedziała, dlaczego zdecydowała się na wydłużenie tego okresu.

Przypomnijmy, że w czerwcu amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zaczęła badać środki mające na celu ochronę giełd kryptowalutowych przed insider tradingiem. Regulator był zainteresowany polityką Binance, ponieważ w lutym komisja badała związek Binance.US z dwoma firmami handlowymi, Sigma Chain i Merit Peak.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.