Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Niektórzy pracownicy i wolontariusze na giełdzie kryptowalutowej Binance doradzają użytkownikom z Chin i innych krajów, jak uniknąć kontroli KYC. Poinformowało o tym CNBC, powołując się na chińskojęzyczne czaty kontrolowane przez platformę transakcyjną.

Według doniesień mediów, członkowie grup, zwanych "aniołami", dzielą się wskazówkami dotyczącymi fałszowania dokumentów bankowych, fałszowania adresów i ukrywania kraju pochodzenia w celu ominięcia kontroli i uzyskania karty debetowej Binance.

Przedstawiciele giełdy powiedzieli w komentarzu do publikacji, że "pracownicy Binance mają wyraźny zakaz sugerowania lub wspierania użytkowników w celu obejścia ich lokalnego prawa i polityki regulacyjnej."

"Ci, którzy naruszają te zasady, zostaną natychmiast zwolnieni lub poddani lustracji."

Chiny zakazały instytucjom regulowanym angażowania się w transakcje dotyczące aktywów cyfrowych od 2017 roku i sklasyfikowały transakcje kryptowalutowe jako nielegalną działalność finansową w 2021 roku. Pomimo tego użytkownicy próbują różnych sposobów na obejście ograniczeń.

Przypomnijmy, że na początku marca 2023 roku przedstawiciele Komisji Bankowej Senatu USA wysłali list do Binance z prośbą o szczegóły dotyczące polityki KYC/AML i procedur kontroli prania pieniędzy. Oskarżyli platformę o powiązania z przestępcami, nazywając ją "hotbedem nielegalnej działalności finansowej".

Szef Binance Changpeng Zhao zaprzeczył później zarzutom o pranie nielegalnie uzyskanych środków.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.