Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Giełda Bittrex złożyła 8 maja wniosek o ochronę przed bankructwem w sądzie w Delaware w USA. Informację na ten temat podał Reuters.

Według pozwu, aktywa i zobowiązania firmy wynoszą od 500 milionów dolarów do 1 miliarda dolarów. Liczba wierzycieli przekracza 100 000.

Dwie spółki zależne, Bittrex Malta Ltd. i Bittrex Malta Holdings Ltd. - złożyły podobne wnioski. Według dokumentów, bankructwo nie będzie miało wpływu na międzynarodową platformę Bittrex Global.

Platforma handlowa ogłosiła bankructwo niecały miesiąc po pozwie ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Regulator oskarżył Bittrex o prowadzenie niezarejestrowanej giełdy papierów wartościowych.

Na początku kwietnia firma poinformowała, że likwiduje swoją działalność w USA z powodu "niepewności regulacyjnej". Giełda poprosiła klientów o wycofanie środków do końca miesiąca. Rzecznik platformy powiedział:

"Po wcześniejszym ogłoszeniu, że Bittrex, Inc. zaprzestanie wszelkich operacji w USA z dniem 30 kwietnia, zdecydowaliśmy się złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11. […] Bittrex Global będzie kontynuował normalną działalność poza USA. Dla tych klientów, którzy nie wycofali aktywów z platformy do końca kwietnia: wasze fundusze pozostają bezpieczne, a naszym najwyższym priorytetem jest zwrócenie ich w całości".

Bittrex odnotował 16 klientów posiadających na swoich kontach ponad 1 mln dolarów, bez podawania ich nazw. Największe niezamknięte konto na platformie posiada 14,6 mln dolarów aktywów. Giełda zamierza zwrócić się do sądu o ograniczone ponowne otwarcie kont.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.