Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Gigant usług finansowych Mastercard planuje uruchomić "App Store" skoncentrowany specjalnie na aplikacjach tworzonych na blockchainie. Według wiceprezesa firmy, Raja Dhamodharana, usługa pojawi się w wersji beta w nadchodzących miesiącach.

Dhamodharan, który jest również szefem działu kryptowalut i blockchain w Mastercard, nazwał nową usługę "sklepem z aplikacjami zasilanym technologiami blockchain". W tym sensie sieć jest szczególnie ukierunkowana na tworzenie regulowanych aplikacji finansowych.

Sklep z aplikacjami blockchain będzie oparty na sieci Ethereum i będzie nosił nazwę MTN (Mastercard Technology Network). Zapewni on programistom dostęp do narzędzi, nad którymi firma obsługująca karty kredytowe pracowała przez cały rok.

Obejmuje to prywatną wersję blockchaina Ethereum, w której programiści będą mogli tworzyć innowacyjne aplikacje. Dhamodharan wyjaśnił:

"Wiele rzeczy, które ludzie omawiają i mówią dzisiaj o kryptowalutach, to aspekty regulacyjne i cała technologia oraz inwestycje jako aktywa i tak dalej."

Szef kryptowalut pochwalił również blockchain, dodając, że technologia ta jest "naprawdę przydatna". Jak donosi CryptoEasy, Mastercard planuje rozszerzyć swój ekosystem kryptowalut. Ekspansja ta rozpoczęła się w kwietniu, kiedy firma ujawniła, że planuje rozszerzyć opcje kart debetowych o płatności kryptowalutowe.

Nowy krok Mastercard

Gigant płatności finansowych ponownie potwierdził swoje zaangażowanie, nazywając kryptowaluty i blockchain "naturalną ewolucją" dla "szerszej gamy rozwiązań płatniczych". Firma zauważyła:

"Naszym celem jest wspieranie szerszej branży aktywów cyfrowych i interesariuszy, aby pomóc wzmocnić zaufanie do jej przyszłości."

Mastercard zapuścił się w sektor aktywów cyfrowych z kilkoma inicjatywami, w tym niewymienialnymi tokenami (NFT), kartami kredytowymi i debetowymi powiązanymi z kryptowalutami, infrastrukturą i narzędziami dla programistów. Firma zaoferowała więc szereg usług obejmujących wszystkie sektory tego rynku.

Dostarczają również produkty takie jak "Crypto Secure", "Crypto Source" i "Crypto Credential" w celu zwiększenia przejrzystości i zaufania w tej branży. Programy i aplikacje w nowym sklepie z aplikacjami będą mogły być pisane w Solidity, języku programowania Ethereum.

Początkowo MTN będzie dostępny tylko w USA. Z czasem jednak Mastercard planuje udostępnić usługę na innych rynkach na całym świecie.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.