Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Inwestycje w kryptowaluty, które polegają głównie na zakupie Bitcoina stają się coraz popularniejsze. Nadal jednak nie wszyscy wiedzą gdzie kupić kryptowalutę. Czym zatem jest Bitcoin? Jak go kupić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym jest Bitcoin?

Bitcoin to pierwsza i do tej pory najpopularniejsza kryptowaluta świata, która zadebiutowała w 2009 roku. W przeciwieństwie do tradycyjnych walut fiat siła Bitcoina nie opiera się na zaufaniu względem emitującego banku centralnego, a sama waluta stanowi zapis w dedykowanym systemie kryptograficznym. Warto również podkreślić, że mimo iż posiadanie Bitcoina pozwala dokonywać płatności, obecnie jest on wykorzystywany głównie do spekulacji oraz inwestycji. Jest to możliwe dzięki dużej zmienności kursowej Bitcoina oraz faktowi, że długoterminowo rośnie on cały czas w siłę.

Ponad dziesięcioletnia historia Bitcoina pokazuje, że inwestując w kryptowaluty można osiągnąć spektakularne zyski. Wynika to z faktu, że jeszcze w 2010 roku 1 BTC kosztował niespełna złotówkę. Trzy lata później jego cena przekroczyła 3 tys. złotych, a w 2020 roku Bitcoin kosztował już 20 tys. złotych. Obecnie natomiast 1 BTC kosztuje przeszło 170 tys. złotych.

Od czego zależy cena Bitcoina?

Jak już wspomniano Bitcoin cechuje się dużą zmiennością cenową. Warto zatem podkreślić, że aktualny kurs kształtuje rynek, co wynika z relacji podaży oraz popytu na kryptowalutę. Podaż Bitcoina jest sztywna i wynosi maksymalnie 21 milionów monet. Należy jednak mieć świadomość, że aktualna podaż zależy głównie od bieżącej wielkości wydobycia (proces polega na wykonywaniu skomplikowanych obliczeń przez wyspecjalizowane komputery). Warto jednak pamiętać, że może również okresowo się zmniejszać na skutek utraty dostępu do portfela, czy fizyczne zniszczenie nośnika, na którym jest zapisana kryptowaluta.

Wielkość popytu na Bitcoina uzależniona jest natomiast od jego atrakcyjności w danym momencie. Wpływa na nią z pewnością aktualna sytuacja gospodarcza i polityczna na świecie. Warto bowiem pamiętać, że w kryptowaluty inwestują najbogatsi, z Elonem Muskiem na czele. Cena Bitcoina rośnie wraz ze wzrostem popytu na kryptowalutę, a spadek kursu można powiązać ze spadkiem zainteresowania walutą.

Jak kupić Bitcoina?

Rosnące zainteresowanie inwestycją w kryptowaluty sprawia, że coraz więcej osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób kupić Bitcoina. Otóż jest to bardzo proste, ponieważ dokonanie transakcji umożliwia kantor Bitcoin. Jak wygląda to w praktyce? Otóż, należy założyć własne konto na platformie, co daje możliwość dokonywania transakcji. Warto również podkreślić, że zakup Bitcoina nie wymaga wcześniejszego zasilenia swojego portfela w kantorze, ponieważ za kryptowalutę można zapłacić również przelewem, czy kartą płatniczą.

Podsumowując należy stwierdzić, że zakup Bitcoina jest bardzo prosty i odbywa się błyskawicznie, co jest istotne w sytuacji, gdy inwestor zamierza szybko nabyć kryptowalutę po atrakcyjnej cenie. W efekcie tego typu inwestycja jest wygodna, a sam zakup kryptowaluty pozwala uzyskać naprawdę spektakularny zysk.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.