Skip to content Skip to sidebar Skip to footer # #Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Jedną z wielu kryptowalut dostępnych na rynku jest Nano. Zyskuje ona dużą popularność oraz pozytywne opinie między innymi dzięki jej dużej szybkości osiągającej poziom nawet 7000 tps (transakcji na sekundę). We własnym portfelu tworzy ona własny blockchain, a to z kolei poprawia skalowalność i przepustowość, czyli dwa bardzo istotne parametry sieci kryptowaluty. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy może przetwarzać tylko własne transakcje bez udziału innych, obcych transakcji. Podstawowym zadaniem stojącym przed Nano jest zapewnienie bezpiecznych i szybkich płatności wykonywanych między użytkownikami. System obejmujący taką kryptowalutę pozwala na korzystanie z wielu różnych portfeli. Podstawowym elementem jest protokół POW zapewniający ochronę przed niechcianym spamem w sieci. Kolejnym ważnym atutem jest brak opłat za przeprowadzone transakcje w sieci Nano.

W ramach kryptowaluty Nano otrzymuje się konto, blok, rejestr główny, a także węzeł. W porównaniu z innymi znanymi kryptowalutami, struktura wspomnianych wyżej elementów jest zupełnie inna. Jest to bowiem struktura block-lattice, w ramach której każde konto posiada swój własny łańcuch bloków (blockchain). Porozumienie w systemie Nano osiąga się poprzez głosowanie saldem wagowanym i głosowanie takie dotyczy tylko transakcji, które powodują konflikty. W związku z tym każdy łańcuch jest kontrolowany przez właściciela konta, a to z kolei sprawia, że cała sieć działa o wiele sprawniej.

Dostępne są tutaj cztery typy bloków i są to bloki otwarcia, wysłania, odbioru, a także zamknięcia. Zapis ten jest korzystny, ponieważ dzięki odpowiedniej segregacji bloków sieć jest odciążona, a transakcje rozliczone są oddzielane od nierozliczonych. Zapewniane jest również właściwe ustanawianie kolejności asynchronicznych transakcji przychodzących. Przy pierwszym transferze wirtualnych monet, na podstawie bloku otwarcia tworzone jest konto. Aby potwierdzić transakcję, nie może ona posiadać duplikatu, musi być podpisana przez właściciela, a także musi posiadać konto otwarte w bloku, a wyliczony hash będzie spełniał wymagania progu PoW.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.