Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Binance Futures to jedna z najbardziej rozpoznawalnych platform handlowych. To szansa na zarobienie sporych pieniędzy zarówno przy wzrostach, jak i spadkach rynkowych. Na giełdzie zawiera się tzw. kontrakty przyszłości, które w odróżnieniu od typowych platform nie są rozliczane natychmiastowo, lecz po pewnym czasie. Platforma wyróżnia się ogromną dźwignią (125x) oraz nieograniczonym wolumenem obrotu kontraktami. To ciekawa propozycja zwłaszcza dla profesjonalistów i doświadczonych osób, które z tego typu giełdami mają styczność od przynajmniej kilku miesięcy.

Binance Futures - kilka istotnych zalet dla zainteresowanych osób

Binance Futures to giełda, która może zainteresować osoby w każdym wieku. Jeśli ktoś szuka wartościowego sposobu na zarobienie dodatkowych środków finansowych powinien przeanalizować tak kuszącą propozycję. Giełda wyróżnia się następującymi zaletami:

 • łatwa obsługa (w pełni spolszczony interfejs), co przydaje się zwłaszcza osobom mniej doświadczonym i nieco bardziej dojrzałym,
 • bezproblemowa rejestracja - nie zajmuje dużo czasu,
 • możliwość skorzystania z polskiego supportu (w dowolnym momencie realizowania zaplanowanych działań),
 • ogromna dźwignia (125x),
 • szybkie przesyłanie środków pomiędzy platformami Binance Futures i Binance,
 • obsługa wielu popularnych kryptowalut.

Jeśli ktoś wcześniej korzystał z tego typu miejsc z pewnością będzie zachwycony możliwościami, jakie daje mu giełda Binance Futures. To szansa na przejście na wyższy poziom tradowania.

Handel z dźwignią na platformie Binance Futures - jakie kryptowaluty obejmuje?

Handlowanie kryptowalutami w ostatnim czasie jest coraz bardziej popularnym zjawiskiem. Dzieje się tak, ponieważ dla wielu inwestorów jest to odskocznia od codzienności. Poza tym można się na tym dorobić i spróbować swoich sił w innowacyjnym projekcie. Binance Futures to platforma umożliwiająca handel z dźwignią na wielu kryptowalutach, w tym:

 • Binance Coin,
 • Ethereum,
 • Bitcoin Cash,
 • Ethereum Classic,
 • IOTA,
 • Litecoin,
 • Stellar,
 • Tezos,
 • ZCash.

Oczywiście takich kryptowalut jest dużo więcej. Na giełdzie Binance Futures nie ma żadnych trudności z handlowaniem takimi kryptowalutami, jak: IOST, LINK, Ripple, EOS, Dash czy też Tron. Każda osoba wybiera dla siebie dogodną propozycję. Wiele zależy również od stopnia zaawansowania konkretnego użytkownika platformy. W razie jakichkolwiek problemów zawsze można skorzystać z porad bardziej doświadczonych osób.

Handel z dźwignią na Binance Futures - jak to działa w praktyce i co trzeba wiedzieć?

Zawieranie kontaktów terminowych na platformie Binance Futures nie jest żadną trudnością. W praktyce działa to sprawnie i bez większych awarii. Inwestorzy stają przed szansą obracania z dźwignią sięgającą do 125x. To dużo wyższa wartość niż w przypadku innych platform z tej kategorii. Trzeba mieć pełną świadomość tego, iż handlowanie w ten sposób dedykowane jest jedynie dla zaawansowanych inwestorów. Osoby początkujące mogą być obarczone zbyt dużym stopniem ryzyka. Na samym początku należy się skupić na poszerzeniu swojej wiedzy i zdobyciu niezbędnego doświadczenia.

Binance Futures - jak handlować i składać zlecenia?

Handlowanie na giełdzie Binance Futures jest banalnie proste. Osoby doświadczone nie mają z tym żadnych kłopotów, chociaż wszystkie kroki powinny być kilka razy przemyślane, aby nie ryzykować nadmiernie zgromadzonym do tej pory kapitałem. Handel na giełdzie rozpoczyna się od zasilenia swojego konta inwestora. Na szczęście robi się to ekspresowo. Wystarczy bazować na poniższym schemacie:

 • Portfel,
 • Portfel Spot,
 • Wpłata w USDT.

Użytkownikom nie pozostaje nic innego, jak przelać odpowiednie środki na wygenerowany wcześniej adres. To trader podejmuje ostateczną decyzję co do tego, jakie środki wpłaca na swoje konto. Oczywiście na samym początku nie należy zbytnio ryzykować. Kluczowe jest dokładne przetestowanie platformy i poszerzenie swoich umiejętności oraz wiedzy. Co istotniejsze USDT można zakupić bezpośrednio na giełdzie Binance. Wystarczy użyć do tego swojej karty debetowej lub kredytowej. To bezpieczne działanie, które nie narazi nikogo na nieprzyjemności. Później inwestorzy muszą przelać wpłacone środki na konto Binance Futures. W tym celu wybiera się zakładkę Portfel, a następnie Portfel Futures. Ostatnim krokiem jest kliknięcie zakładki Transfer.

W tym miejscu warto zastanowić się nad składaniem zamówień. Do wyboru zainteresowani mają trzy podstawowe propozycje:

 • zlecenia z limitem - przeznaczone dla tych osób, które chcą kupować oraz sprzedawać rozmaite aktywa po określonych cenach. Ma się nad tym pełną kontrolę. Użytkownicy podejmują decyzję w zakresie tego, po jakiej cenie chcą sprzedać (lub kupić) dane kryptowaluty. Jeśli limit zostanie przekroczony transakcja nie dojdzie oczywiście do skutku. Wystarczy przejść do zakładki Wielkość Zlecenia i wpisać do niej ilość kupowanych lub sprzedawanych kryptowalut. Wszelkie działania realizowane są ekspresowo,
 • zlecenia po cenie rynkowej - najbardziej popularne zlecenia, które cieszą się dużym uznaniem ze strony doświadczonych traderów. Zlecenia tego typu pozwalają na kupowanie kryptowalut po najlepszej cenie, którą można zaobserwować na analizowanym rynku. Takie transakcje są realizowane natychmiastowo. Jeśli ktoś nie lubi czekać i preferuje ekspresowe działania taka opcja jest dla niego strzałem w dziesiątkę. Zainteresowani muszą oczywiście wpisać odpowiednią ilość kupowanych lub sprzedawanych kryptowalut,
 • zlecenia typu Stop Limit - ostatnia z proponowanych usług. Zazwyczaj korzysta się z nich w momencie, gdy chce się ograniczyć potencjalne straty. Nie zawsze ma to jednak odzwierciedlenie w rzeczywistości. Istotną rolę pełni w tym wszystkim zakładka Cena. Będzie ona wskazywała moment, w którym inwestor zechce kupić daną kryptowalutę. Cena Stop sprawia, że dotychczasowe zlecenie przekształca się w zlecenie limitowane. Warto korzystać z tego rodzaju zleceń wyłącznie wtedy, gdy do perfekcji opanuje się zlecenia z limitem oraz po cenie rynkowej.

Jak widać rodzaje zleceń są dość zróżnicowane, dlatego opłaca się porozmawiać na ten temat z doświadczonymi osobami, aby poznać wszelkie tajniki składania zamówień. Wpłynie to korzystnie na realizowanie kolejnych transakcji i mniejsze ryzyko utraty zgromadzonych środków.

Binance Futures - jak się zarejestrować?

Wielu przyszłych traderów zastanawia się nad tym, czy rejestracja na platformie Binance Futures jest skomplikowana. Na szczęście nie trzeba się tym zbytnio przejmować, ponieważ cały proces rejestracji trwa zaledwie kilka minut (zazwyczaj 2-5). Handlowanie aktywami wiąże się z założeniem darmowego konta. Wystarczy podać podstawowe dane i przejść przez prosty formularz, który został przygotowany przez przedstawicieli giełdy. Potrzebne będzie m.in. podanie adresu e-mail oraz stworzenie unikalnego hasła do swojego konta inwestora. Warto nad tym pomyśleć, tak aby mieć pewność, że nikt nie odgadnie hasła do konta konkretnego użytkownika. W ten sposób zwiększa się poziom własnego bezpieczeństwa.

Handlowanie na Binance Futures - co z opłatami i prowizjami?

Kluczową kwestią dla wielu zainteresowanych osób są opłaty oraz prowizje. Na takich giełdach wygląda to różnie, dlatego zdobycie wiedzy z tej kategorii jest istotne dla podejmowania rozsądnych decyzji. Osoby, które chcą założyć konto na platformie Binance Futures nie ponoszą za to żadnych dodatkowych kosztów. Jest to całkowicie darmowe i można to zrobić w dowolnym momencie swojego życia. Trzeba się jednak przygotować na pobieranie niewielkich prowizji od realizowanych transakcji. Istnieją pewne kody promocyjne udostępniane przez giełdy, dzięki którym prowizja może być obniżona nawet o 10 procent. Warto z nich skorzystać.

Jeśli chodzi o opłaty są one uzależnione od dwóch podstawowych czynników:

 • ilości posiadanych tokenów,
 • obrotu w ostatnich 30 dniach.

Dobrą informacją dla traderów jest to, że opłaty na giełdzie Binance Futures są stosunkowo niewielkie. Jeśli na koncie nie ma żadnych tokenów i nie były dokonywane większe obroty stawki wynoszą 0,02 (maker) i 0,04 (taker).

Giełda Binance Futures - co z bezpieczeństwem i obsługą klienta?

Ostatnim aspektem, nad którym warto się pochylić jest kwestia bezpieczeństwa działania na giełdzie Binane Futures. Przez wielu ekspertów Binance jest uznawana za najbezpieczniejszą platformę na rynku. Oczywiście zawsze mogą się zdarzyć jakieś ataki hakerów, lecz giełda posiada specjalne zabezpieczenia i jest na to dobrze przygotowana. Dane użytkowników są silnie chronione. Fundusze kolejnych użytkowników na platformie Binance Futures są bardzo bezpieczne. Nie trzeba się tym niepotrzebnie stresować.

Przechodząc do obsługi klienta stoi ona na wysokim poziomie, więc traderzy nie powinni się tym rozczarować. W dowolnym momencie można skorzystać ze wsparcia technicznego i rozwiać wszystkie wątpliwości. Binance Futures to giełda składająca się z doświadczonych i solidnie przeszkolonych pracowników, do których zawsze można zwrócić się po pomoc. Skontaktować się z nimi można m.in. przy pomocy wiadomości e-mail czy też na forum.

1 komentarz

 • dawid
  Posted 26 sierpnia 2021 23:19

  Ostatnio słyszałem, że Binance zmniejszył dźwignię do x20. Czy to prawda? Czy w takim razie możecie polecić jakąś inną gielde, która oferuje dźwignię do x125? Co myślicie o FTX? Binance po ostatnich problemach z regulatorami to chyba słabo?

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.