Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Bank centralny Indii wydał oficjalne zawiadomienie w związku z faktem, że lokalne banki podobno ostrzegają klientów przed używaniem kryptowalut

Opublikowane w poniedziałek zawiadomienie wskazuje, że Reserve Bank of India jest świadomy doniesień medialnych, które informują, że niektóre banki ostrzegały swoich klientów przed kryptowalutami, powołując się na unieważniony okólnik RBI sprzed 3 lat.

Takie odniesienia do powyższego okólnika przez banki / podmioty regulowane nie są w porządku, ponieważ ten okólnik został uchylony przez Hon'ble Sąd Najwyższy w dniu 4 marca 2020 r. w sprawie Writ Petition

- czytamy w zawiadomieniu. Bank podkreślił, że okólnik nie jest już ważny i nie można się na niego powoływać.

Jednak jak zuważył RBI, banki i inne regulowane instytucje finansowe mogą nadal przeprowadzać procedury związane z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i standardami Know Your Customer w ramach ustawy o zapobieganiu praniu pieniędzy z 2002 r.

Oświadczenie RBI jest odpowiedzią na doniesienia mediów, które twierdzą, że niektóre z największych banków w Indiach, takie jak HDFC Bank i State Bank of India, ostrzegły swoich klientów przed handlem cyfrowymi walutami. Niektórzy użytkownicy twierdzili, że HDFC Bank powoływał się na zarządzenie RBI z 2018 roku zakazujące handlu kryptowalutami w Indiach. Zakaz ten został oficjalnie obalony w marcu 2020 roku przez Sąd Najwyższy Indii.

Wiadomość ta zwiększa panującą niepewność co do statusu prawnego kryptowalut w Indiach. Na początku tego roku anonimowe źródła twierdziły, że rząd planuje wprowadzenie całkowitego zakazu kryptowalut.

 

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.